reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’un aklını karıştıran matematik işlemi: 1+2+3=?

iOS 11 ile birlikte ilginç şikayetler gelmeye devam ediyor. Onlardan biri de iPhone’un 1+2+3 gibi basit bir toplama işlemini yapamaması.

iOS 11 ile beraber iPhone’larda “toplama hatası” belirdi. Hesap makinesi uygulamasında gerçekleşen bu hatada 1 + 2 + 3’e hızlı bir şekilde basarsanız sonuç 6 yerine 24 oluyor. Ancak bunun sebebi aslında cihazın yanlış hesaplaması değil. Hesap makinesi uygulamasındaki animasyon gecikmesi, bazı sembollerin görmezden gelinmesine sebep oluyor. 1 + 2 + 3 yaparken cihaz 2 ile 3 arasındaki + sembolünü animasyon gecikmesi sebebiyle görmezden geliyor ve bir anda işleminiz 1 + 23’e dönüşüyor.

Söz konusu problem dört işlem seçeneklerinin diğerlerinde de geçerli. Çünkü sorun animasyonun yeterince hızlı gelememesi. Sayıları normal bir hızda girdiğinizde işlemler doğru bir şekilde sonuçlanıyor. Aynı sorunu başka hesap makinelerinde de deneyimlemek mümkün.

Animasyon gecikmesi

Kuşkusuz problemi çözmek için yeni bir güncelleme yayınlanacaktır. Ancak bunun iOS 11.1 güncellemesinde olup olmayacağı belli değil. Apple’ın söz konusu hatadan haberdar olduğu ise kaydedilenler arasında. Bir sonraki iOS 11 güncellemesinde hesap makinesi düzenlemesi görebiliriz. Ancak o zamana kadar işlemlerinizi ya yavaş yavaş yapmanız gerekiyor ya da üçüncü parti uygulamalara güvenmeniz…