reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X nasıl okunuyor?

Uzun zamandır dilimizden düşmeyen iPhone X sonunda dün gerçekleştirilen büyük etkinlikle gün yüzüne çıktı.

Bu akıllı telefon teknik özellikleri sebebiyle fazlasıyla ilgi çekmeyi başardı. Fakat en büyük problem telefonun ismini telaffuz ederken ortaya çıkıyor. Peki iPhone X’in adı nasıl okunuyor?
Aslına bakarsanız Apple‘ın yeni amiral gemisi telefonunu nasıl adlandıracağı uzun zamandır merak ediliyordu. Çeşitli spekülasyonların sonunda bu cihazın ismi iPhone X olarak açıklandı. Daha telefonun tanıtılmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen ismin nasıl okunacağı büyük bir soruna dönüştü. İks, eks, ten ya da on… Peki bu okunuşlardan hangisi doğru?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temelde Apple akıllı telefon pazarını şekillendiren iPhone’un 10. senesini kutluyor. iPhone X de bu kutlamanın önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu modeli gördüğümüzde aklımıza direkt olarak on sayısının gelmesi gerekiyor. Bunun yanında büyük heyecan uyandıran Apple etkinliğinde amiral gemisi model iPhone Ten yani iPhone On olarak tanıtıldı. Dolayısıyla Apple’ın direkt olarak on sayısına yönelmemizi istediği belli oluyor. Bu sayede yeni iPhone’un isminde kullanılan X’in harf değil, roma rakamı olduğu kesinlik kazanıyor. Doğru telaffuz ise iPhone Ten veya iPhone On oluyor.

Siz iPhone X’i nasıl okuyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...