reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’la çekildiğine inanamayacağınız yılın en iyi fotoğrafları

29 Haziran 2017

Söz konusu fotoğrafçılık olduğunda iyi kareler çekebilmek için oldukça pahalı ve ağır makinelere ihtiyaç duyduğumuza inanıyoruz. Fakat gelişen teknoloji bu zorunluluğu ortadan kaldırıyor. Her daim cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlar şahane fotoğraflar çekmek için yetiyor da, artıyor bile. 2017 yılında iPhone ile çekilen en iyi fotoğraflar da bu söylediklerimizi kanıtlayacak nitelikte.

Kısaca bahsedersek, IPPA Awards her sene iPhone veya iPad ile çekilen en iyi fotoğrafları seçiyor ve ödüllendiriyor. Bu yarışmaya dünyanın dört bir yanından isteyen herkes katılabiliyor. Yarışmaya dahil olmasını istediğiniz fotoğrafın daha önce hiçbir yerde yayınlanmaması gerekiyor. Buna Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları ise dahil edilmiyor.

2017 yılının en iyi fotoğrafı ise Sebastiano Tomada‘ya ait. Normalde New York’ta yaşayan Tomada kazanan fotoğrafı Irak’taki Qayyarah bölgesinde çekti. “Qayyarah’ın çocukları” isimli bu kare savaşı ve bu zorlu ortamda yaşayan çocukların hayatını gözler önüne seriyor. Onları teröristler tarafından patlatılan bir petrol kuyusunun önünde görüyoruz. Bu durum onlar için çok sıradan bir hal almış gibi duruyor.

IPPA Awards bu sene birinci dahil olmak üzere 52 şahane kareyi finale bıraktı. Hepsi farklı kategorilerde galibiyete ulaşmayı başardı. Bahsi geçen bu fotoğrafların tamamını haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.

YORUMLAR