reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

İşte Samsung Galaxy S10 ailesinde yer alacak gelişmiş kamera sensörü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün iki yeni kamera sensörü tanıttı. Bu sensörler Samsung Galaxy S10 ailesi için büyük önem arz ediyor.

Samsung dünyanın en büyük görüntüleme sensörü üreticileri arasında yer alıyor. Firmanın akıllı telefonlar için yeni tanıttığı sensörler ise ISOCELL GM1 ve ISOCELL GD1 isimleriyle karşımıza çıkıyor. Bu sensörlerden ISOCELL GM1, 48 megapiksel çözünürlük seviyesiyle dikkat çekiyor. ISOCELL GD1 modeli ise 32 megapiksel çözünürlükte karşımıza çıkıyor. Ultra ufak piksel boyutlarıyla telefonlardaki birden fazla kamera kullanımını kolaylaştıracak sensörler, gelişmiş ISOCELL Plus ve Tetracell teknolojileri sayesinde yüksek fotoğraf kalitesi sunabiliyor. Özellikle düşük ışık performansıyla dikkat çekiyor denilen sensörler, gerçek zamanlı HDR desteği de getiriyor. Çok iyi elektronik sabitleme vadeden sensörlerin, üçlü kurulumu benimseyecek Samsung Galaxy S10 ailesinde yer alacağı tahmin ediliyor. Bu da yeni tanıtılacak aile için heyecanı artırıyor.

Samsung Galaxy S10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi bu kamera kurulumuyla geliyor

Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Bu modellerden Beyond 1 ve Beyond 2’nin arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor. Bu sistem bildiğimiz kadarıyla “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kameralar üzerine kuruluyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor

İlginizi Çekebilir

En yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy Note 9