reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Air

Yeni nesil MacBook Air’ın Türkiye fiyatı belli oldu

MacBook modelleri arasında en sevilen cihaz olan MacBook Air, Türkiye fiyatıyla Apple Store’daki yerini aldı.

Heyecan verici modelleri arka arkaya tanıtan Apple, ürünleri mağazaya yerleştirmede de hiç çekingen davranmadı. Yeni nesil MacBook Air da Türkiye Apple Store’daki yerini hızla aldı. Uzay Grisi, Altın ve Gri olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunan MacBook Air, 9,199 TL‘den başlayan fiyatlarla satışta. Touch ID’li, 1,6 GHz çift çekirdekli işlemci, 3,6 GHz’e kadar Turbo Boost ve 8 GB RAM/128 GB dahili hafızalı model 9.199 TL’ye satılıyor. Depolamayı 256 GB’a çıkarmak isteyenlerin 10.799 TL‘yi gözden çıkarması gerekiyor. Tam donanımlı, 16 GB RAM, 1,5 TB SSD’li model isterseniz o zaman fiyat 20.399 TL‘ye çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil MacBook Air neler sunuyor?

13,3 inç boyutunda Retina ekranla gelen yeni nesil MacBook Air, çerçeveyi yüzde 50 daha incelterek etkileyici bir ekran deneyimi sunuyor. Bir önceki nesle göre yüzde 48 daha fazla renk sayesinde canlı ve çarpıcı renklerle multimedya deneyimi gelişiyor. Touch ID desteği sunan bilgisayarda Apple’ın Mac için tasarladığı özel silikon çiplerin ikinci nesli olan T2 Security Chip bulunuyor. Bu çip sayesinde Touch ID kullanıldığında bilgileriniz güvende kalıyor.

16 GB’a kadar RAM’i artırılabilen cihaz 1,5 TB’a kadar da SSD seçeneği de sunuyor. Sekizinci nesil Intel Core i5’ten gün alan cihaz, 1,25 kg ağırlığıyla taşınabilirliğini de artırıyor. Detaylı haberine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video