reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 8

İşte Xiaomi Redmi Note 8 tasarımı ve özellikleri için paylaşılan ilk bilgiler

Xiaomi Redmi Note 7, 2019 içerisinde en çok konuşulan cihazlar arasında yer alıyor. Şimdi ise Redmi Note 8 modeli yolda bulunuyor. İşte modelden ilk bilgiler;

Xiaomi alt markası Redmi, birçok farklı telefon üzerinde aktif olarak çalışıyor. İşte bunlardan birisi de Redmi Note 8 modeli. Firmanın başındaki isim Lu Weibing‘e göre telefon yerini aldığı modelden çok daha iyi kameraya sahip olacak ve daha uzun pil ömrü sunacak. Bu açıdan daha büyük bir pille geleceğini tahmin ettiğimiz telefon, yine Weibing’e göre daha yüksek ekran gövde oranıyla yolda bulunuyor. Bu açıdan elde tutmanın daha kolay olduğu belirtilen model için kısa süre önce aşağıdaki fotoğraflar da sızdırıldı. Arkasında üçlü kamera ve parmak izi sensörünü barındırdığı düşünülen bir merkeze konumlandırılmış dikey kamera çıkıntısı yer alan telefon, yine sızan görsellere göre 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırıyor. Bu da cihaz için gayet güzel görünüyor. Şimdilik siyah / koyu gri renkte gördüğümüz cihaz, Redmi Note 7 gibi dikkat çeken geçişli renk seçenekleri de taşıyacak söylentileri geliyor. Orta seviyeye konumlanacak cihazın fiyat performansı oranı da çok yüksek olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Redmi Note 8, 64 megapiksel kameraya sahip olabilir

Ancak bu konuda halen netlik kazanmıyor. Ancak eğer tahminler doğruysa model arkasındaki üçlü kameranın merkezinde Samsung 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensörü taşıyor. Bu sensör ile 20 MB boyutunda 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebilecek telefon, GW1’de yer alan piksel birleştirme teknolojisi Tetracell ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sunacak ve ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getirecek. Akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltan bu sensör, Note 8 için heyecanı artırıyor.

İlgili Video

Firmanın üretime giren 64 megapiksel modeli