reklamı kapat

POPÜLER

Omega

James Bond’dan ilham alan şık tasarımlı saat: Omega Commander’s Watch

31 Temmuz 2017

Omega, James Bond film serilerinin üç önemli yıldönümünü yeni saati Commander’s Watch ile kutluyor. “İnsan İki Kere Yaşar”ın 50. yıldönümü; “Beni Seven Casus” un 40. yıldönümü ve “Yarın asla ölmez” in 20. yıldönümünü kutlayan Omega, Bond’un rütbe ve gösterişli üniformasından esinlenerek “Commander’s Watch”u tasarladı.

Tasarımıyla İngiliz Kraliyet Donanmasının renklerinden ilham alan saat, beyaz, mavi ve kırmızı renklerdeki detaylarıyla hoş bir görünüm sunuyor. 41 mm paslanmaz çelik kasaya sahip olan saat, mavi seramik Liquidmetal dalış zamanı skalasını ve kırmızı kauçuktan oluşan, dalışın ilk 15 dakikasını kapsayan bir bezeli bünyesinde barındırıyor. Orta saniyede yer alan 007 logosu ve diğer tüm rakamlar maviyken; tarih penceresinden görünen kırmızı renkteki 7 rakamıyla dikkat çeken saatin parlatılmış beyaz seramik kadranında 12 adet mavi saat göstergesi bulunuyor. Saatte bununa birlikte kırmızıyla yazılmış “Seamaster” kelimesi ve mavi iskelet akrep-yelkovan da yer alıyor. Mavi, kırmızı ve gri renklerdeki NATO bileziğini, 5 şeritli deseni ve parlak tokası tamamlıyor. Dalga kenarlı kasa arkasında, Komutanın denizci ambleminin “üç şeridi”, rotor üzerinde 007 “kurşun” tasarımıyla öne çıkıyor.

OMEGA Calibre 2507’ye sahip paslanmaz çelik modeli sadece 7,007 parça ile limitli olarak üretildi. Askeri madalyonların kutusundan esinlenen özel kutusunda, 3 yıllık garantisiyle sunuluyor. Kutu aynı zamanda paslanmaz çelik bilezik, tornavida ve NATO kayışın tasarımını tamamlayan bir “askeri rozet” içeriyor. “Commander’s Watch”un 18K sarı altın modeli ise tüm dünyada sadece 7 adet ile limitli olarak sunuluyor.

2017 yılında düzenlenecek olan özel açık artırmada, OMEGA’nın Seamaster Diver 300M “Commander’s Watch” Limited Edition modellerinden üçü, tüm geliri belirlenecek olan hayır kurumlarına bağışlanmak üzere satılacak. Bir adet limitli üretim #007 numarasıyla paslanmaz çelik model, bir adet 18K sarı altın ve bir adet de 18K beyaz altından üretilen toplam üç farklı model müzayedeye bağışlanmış bulunuyor.

YORUMLAR