reklamı kapat

POPÜLER

Omega
Omega
Omega

Omega’nın dünya genelinde sınırlı sayıda üretilecek yeni harikası

Omega, Speedmaster CK 2998 Limited Edition’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Orijinal OMEGA CK 2998, 1959 yılında üretildi ve o günden bu yana koleksiyonerler için dünyanın en çok rağbet gören vintage Speedmaster’larından biri oldu.

Advertisement

Alpha ibreleri, simetrik kasası ve koyu bezeliyle saatlere büyük ilgi duyan saat tutkunları arasında her zaman güçlü bir yere sahip oldu. Bu model ayrıca “uzaydaki ilk OMEGA” olmasıyla önemli bir itibara sahip. 1962 yılında astronot Walter “Wally” Schirra, Mercury programının “Sigma 7” görevi esnasında kendi Speedmaster’ı olan CK 2998’i bileğine takarak tarih yazdı. Omega bu klasik modeli en yeni saati için bir ilham kaynağı olarak kullanıyor. İkonik özelliklerin birçok kısmı korundu ama bu saat baş döndürücü tasarımında yapılan pek çok yenilikle yeni hayranlara ulaşma görevinde.

Üç alt kadranın tamamı, dakika çemberi, cilalı seramik bezel ve beyaz mineli pulsometre ölçeği siyah renkte. Ayrıca saatte iç kısmı mikro perfore beyaz kauçuk olan siyah deri kayış da bulunuyor. Cilalı ve matlaştırılmış paslanmaz çelik kasasıyla dikkat çeken saatin kronograf saniyesi ibresi vernikli kırmızı renkle geliyor.

Omega’nın yeni saati sınırlı sayıda üretilecek

Dünya genelinde sadece 2.998 adet üretilen saatin arkasında o saate özgü limitli üretim numarası yer alıyor. Saatte bununla birlikte deniz atı madalyonu ve Speedmaster yazısı da mevcut. Saatin satış fiyatı henüz açıklanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını söylemek mümkün.