reklamı kapat

POPÜLER

Omega Speedmaster Racing
Omega Speedmaster Racing
Omega Speedmaster Racing

Omega’dan motor yarışı köklerinden ilham alan Speedmaster Racing Master Chronometer [Video]

Omega, popüler saat ailesi Speedmaster’ın yeni üyesi Speedmaster Racing Master Chronometer’ı saat tutkunlarının beğenisine sundu. Serinin daha önceki modellerindeki tasarım ruhundan ilham alan saat, Speedmaster Racing Master Chronometer koleksiyonunun ilk saati olma özelliğini taşıyor.

Paslanmaz çelik kasası, mat-siyah kadranı, fırçalanmış Liquidmetal® takimetre ölçeği ve cilalanmış seramik bezeli ile karşımıza çıkan saatteki kadran içindeki turuncu yazılar, yine cilalanmış akrep-yelkovan ve saniye ibresinin uç rengiyle uyum içinde. İkinci model ise 18K Sedna gold’dan oluşuyor. Kadran, deri kayış ve seramik çerçeve için, Ceragold takimetre ölçeği ile birlikte saatte mavi renk kullanılmış durumda. Her iki model de, tasarımlarını tanımlayan yarışçı tarzına yönelik “ayrıştırıcı” dakika çizgisine sahip. Bu özellik, saatin kullanıcısına daha iyi bir okunurluk sağlayan ve 1968’den bugüne devam eden Speedmaster tasarımlarından geliyor. Geçmişteki diğer Speedmaster’larla karşılaştırıldığı zaman, yeni Speedmaster Racing Master Chronometer’in 44.25 mm’lik kasasının, önceki versiyonlardan daha ince olduğunu belirtelim. Bu incelmenin özellikle safir kristal cam üzerindeki çalışmalar sayesinde sağlandığı belirtiliyor.

Diğer başlıca özellikleri arasında Super-LumiNova ile doldurulmuş göstergeleri ve okunabilirliği arttırmak üzere genişletilmiş alt kadranları yer alıyor. Siyah mat paslanmaz çelik model, ortasındaki mikro deliklerde kauçuk turuncu detay içeren siyah deri kayışla satışa sunuluyor. Bu mikro delikleri, mikro düzeyde açmak için, bir freze aleti kullanıldı. Sonuç olarak bu perfore tasarım, kusursuz bir sportif görünüm vaat ederken; mikro delikler ayrıca, kullanıcının cildini de havalandırma özelliğine sahip. Her iki model de, Master Kronometre sertifikasyonuna sahip olan yeni Speedmaster’ları temsil ediyor. 9900/9901 kalibre ile işleyen saat ve mekanizması, İsviçre Federal Meteoroloji Enstitüsü (METAS) tarafından da onaylandığı gibi, İsviçre endüstrisinin en yüksek derecede hassasiyet, performans ve manyetik direnç standardına erişmiş durumda. Saatler, OMEGA’nın, 4-yıllık garantisi ile teslim ediliyor.

VİDEO