reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’da kurulu alarmların tamamı tek seferde nasıl silinir? [İpucu]

Sabahları uyanmakta zorlanıyorsanız, telefonda sayısız alarm kurmak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Bir süre sonra alarm çöplüğüne dönüşen iPhone’unuzda tüm alarmları tek seferde temizlemek ise mümkün.

Sabah uyanmadan önceki beşer dakikalık ertelemeler artık rutine dönüştüyse, cihazınızın alarm arayüzünde onlarca gereksiz alarm yer alıyor olabilir. Çeşitli yolculuklar için kurduğunuz ancak üşengeçlikten silmediğiniz onlarca tek seferlik alarmı saymıyoruz dahi… iPhone kullanıcıları için alarmları temizlemek ise bir eziyet. Çünkü çoğu iPhone kullanıcısı, alarmları temizlemenin tek yolunun “Düzenle” diyerek teker teker silmek olduğunu düşünüyor. Halbuki bunun çok daha basit bir yolu var: Siri.


Akıllı asistanınız Siri’nin sizin için yapamayacağı şey yok desek yeridir. Aynı şekilde alarm çöplüğünü de temizleyebilir. Yapmanız gereken tek şey Siri’yi aktif hale getirdikten sonra “Alarmlarımı sil” demek. Sonrasında Siri “Alarmların tümünü silmek istediğinden emin misin?” diye bir doğrulama sorusu soruyor ve bunu olayladığınız takdirde alarmlarınız tamamen siliniyor.

Oldukça pratik olan bu yöntemde dikkat etmeniz gereken tek şey ise her gün kullandığınız alarmların da siliniyor olması. Temizliği yaptıktan sonra günlük kullandığınız alarmları yeniden kurmayı unutmamalısınız.