reklamı kapat

POPÜLER

twitter

Japon milyarderin dudak uçuklatan ödülü Twitter’da rekor kırdı

Tüm zamanların en çok paylaşılan Twitter mesajı belli oldu. Japonya’da milyarder iş adamı Yusaku Maezawa’nın Twitter’da yaptığı paylaşım 4 milyondan fazla kez retweet edilerek paylaşım rekoru kırdı.

Japon milyarder Maezawa, Twitter üzerinden bir çekiliş düzenleyeceğini ve çekilişe katılacaklardan 100 kişiye 100 milyon yen (yaklaşık 925 bin dolar) ödül vereceğini açıkladı. Maezawa, bu paranın kazanılması için yapılması gereken şeyin ise kendisini takip etmek ve paylaşılan tweeti yeniden paylaşmak olduğunu belirtti. Maezawa’nın paylaştığı tweet’te Zozotown’ın Noel ve yılbaşı sezonunda 10 milyar Yen’lik ciroya ulaştığının yazdığını söyleyelim.

Daha önceki Twitter rekorunun Nevada eyaletinden Carter Wilkinson’a ait olduğunu belirtmekte yarar var. Wendy’s’den bir yıl boyunca bedava tavuk nugget yiyebilmek için Wikinson’ın 2017’de attığı tweet’i 3.6 milyon kez paylaşılmıştı. Carter, tweetinin yaklaşık 3 milyon kişi tarafından RT edilmesinin ardından ABD’li program sunucusu Ellen DeGeneres’in programına katılma şansı yakalamıştı.  Wilkonson Mayıs 2017’de fast food zinciri Wendy’s’e, bir yıl boyunca bedava nugget yiyebilmek için mesajının kaç kez paylaşılması gerektiğini sordu. “18 milyon” yanıtını alan Wilkonson bu sayıya ulaşamadı ama Twitter fenomeni oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeGeneres’ten paylaşım rekoru tweet

Wilkerson’dan önce ise DeGeneres’in 2014 Oscar töreninde paylaştığı selfie 3 milyondan fazla RT alarak Twitter’da rekor kırmıştı.

İlginizi çekebilir

Twitter’da yeni bir dönem başlıyor