reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX Elon Musk uzay turisti

SpaceX ile Ay’a gidecek Japon milyarderin sevgili arayışı durduruldu

Elon Musk tarafından açıklanan SpaceX ile Ay’a gidecek Japon milyarder bu görev için kız arkadaş arayışındaydı. Süreç noktalandı.

Elon Musk, 2018’de SpaceX ile beraber uzay turizminin ilk atışını gerçekleştirmeye hazırlandığını açıklamıştı. Uzay turisti olarak açıklanan isimse Yusaku Maezawa olmuştu. Planlanan uçuşta Maezawa, Big Falcon Rocket (BFR) modeliyle Ay’ın etrafında uçarak eşsiz bir manzaraya tanık olacaktı. Proje ilk duyurulduğunda Maezawa beraberinde 6-8 kişi arası bir ekip götürmek istediğini ve bu ekipte yönetmenden ressama, müzisyenden heykeltıraşa kadar sanatın farklı kollarından isimler yer alacağını kaydetmişti. Sonra çok ilginç bir şey oldu. Japonya’nın en büyük çevrim içi kıyafet satıcısı Zozotown’un kurucusu Ay’a gitmeden önce resmi sitesinden “formla” kız arkadaş aramaya başladı. Süreç ise noktalandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX ile Ay’a gitmeye hazırlanan Maezawa sevgiliden vazgeçti

Maezawa’nın bu absürt izdivaç hamlesi 20 yaşın üzerinde hayat dolu, her zaman mutlu ve neşeli, uzaya gitmekle ilgili kadınlara açılmıştı. Hatta işin AbemaTV kapsamında “Full Moon Lovers” etiketli bir belgesele dönüşeceği dahi konuşuluyordu. Ama bu arayış noktalandı çünkü Maezawa “kişisel sebepler” diyerek belgeselin iptalini istedi. Projeye 27.722 kadının başvurduğunu kaydeden Maezawa, özetle kendi kararının çok bencilce olduğunu vurguluyor. “Adaylardan AbemaTV çalışanlarına kadar pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum ve bu hareketim yüzünden herkesten özür dilerim.” diyen Maezawa, projenin tarih olduğunu vurguluyor.

İlginizi çekebilir

LEGO ile Uluslararası Uzay İstasyonu evinize geliyor