reklamı kapat

POPÜLER

Jeep’in merakla beklenen yedi kişilik yeni modelinin ilk resmi detayları ortaya çıktı

14 Nisan 2017

Jeep‘in Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtmayı planladığı yeni SUV modeli ilk resmi detaylarıyla yeni bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

Şanghay Otomobil Fuarı için hazırlıklarını sürdüren Jeep, bir süredir küçük bölümlerini karşımıza çıkardığı yeni SUV konseptinin tasarım detaylarını organizasyon öncesi resmi kaynaklarından paylaştı. Son zamanlarda üreticilerin ilgi göstermeye başladığı yedi kişilik büyük SUV liginde yer alacağı ifade edilen modelin ismi henüz resmi olarak açıklanmasa da, modelin “Yuntu” adına sahip olacağı şu anlık yüksek sesle dilen gelen iddialar arasında. Çince “Bulut” adına geldiği söylenen bu isimle birlikte modelin Amerika ve uzak doğu pazarına özel olarak gelebileceği de ihtimaller arasında yer alıyor.


Paylaşılan tasarım görselleri üzerine kısa bir değerlendirme yaptığımızda Jeep’in artık imzası haline gelen ızgarasının modernize edilmiş yapıda korunduğunu görüyoruz. LED teknolojisinin kullanıldığı ön ve arka ışıklandırmalar grubunun tasarımının net bir çizgi halinde kullanıldığı konseptte yıldız formlu büyük jantlar da aracın dış tasarımındaki bütünselliği tamamlıyor. Dikkatimizi çeken bir diğer nokta da araca yan taraftan baktığımızdaki kapı açılış bölümlerinin ortada buluşuyor olması. Bu da modelin kapı tasarımının suicide door yani karşılık olarak açılabilir bir yapıda olabileceği anlamına geliyor. Önümüzdeki hafta içerisinde tanıtılacak olan modelle ilgili son bilgileri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR