reklamı kapat

POPÜLER

Trailpass

CJ

Grand One

Quicksand

Safari

Switchback

Jeep’ten efsaneleri selamlayan birbirinden etkileyici konsept tasarımlar [Video]

Jeep‘in eski ve yeni modellerinden hayata geçirdiği ve bir gelenek haline getirdiği konsept projesi her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça birbirinden özel tasarımları karşımıza çıkartıyor.

Land Rover ile birlikte off-road tutkunlarının aklına ilk gelen markaların başında gelen Jeep, geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Markanın eski modellerini baz alaraktan geliştirmeye karar verdiği ve artık her yıl karşımıza çıkan konsept modellerin bu yılki temsilcileri de belli oldu. Jeep’in performans ve arazi parçaları üzerine geliştirilen birbirinden özel karakteristik modeller arasında bu yıl eskilerin yanında yeni üyelerden de temsilciler görüyoruz. Markanın bu yılki konsept projelerinin başrolünde Compass, Grand Cherokee ve Wrangler gibi üyeler yer alıyor.


Konseptlere yakından baktığımız zaman dönemine damga vurmuş ve günümüzde bile markanın en popüler modeli olan Grand Cherokee’nin 25. yılına özel olarak hayata geçirilen konsepti gözümüze ilk olarak çarpıyor. Jeep’in 1993 model yıllı Cherokee üzerinde uzatılmış aks mesafesi, 33 inçlik özel lastikler ve yüksekliği artırılmış süspansiyonlara yer veriliyor. Wrangler tabanlı geliştirilen konsepte baktığımız zaman daha çok dış tasarım odaklı değişimlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu yılki konsept projesinin yeni modeliyse Compass. Jeep bu projede 18 inçlik jant takımı, elden geçirilmiş ışıklandırmalar ve süspansiyonlarla karşımıza çıkıyor. Listenin arazi anlamındaki en iddialı ismiyse Switchback konsepti. Diferansiyel ve altyapısı başta olmak üzere 37 inçlik lastikleriyle karşımıza çıkan proje meraklılarını en fazla heyecanlarından tasarımlardan birisi. Listenin sonuna sakladığımız üye ise off-road ile hot-rod motor görüntüsünü bir araya getiren proje oldu.

VİDEO #1: Grand One
https://youtu.be/7NmnR_F0Zo4

VİDEO #2: Safari

VİDEO #3: Quicksand

VİDEO #4: Trailpass

VİDEO #5: Switchback