reklamı kapat

POPÜLER

Modanın 3D yazıcısı, dijital örgü makinesi kniterate [Video]

Modacıların ve hobicilerin işlerini biraz daha kolaylaştırmanın vakti geldi. Dijital örgü makinesi kniterate, oturduğunuz yerden istediğiniz tasarımı örmenizi sağlıyor.

Kıyafet tasarımı ve üretimi pek de kolay bir süreç değil. Dikiş makineleriyle uğraşanların ortaya çıkardıkları tek bir kıyafet için harcadıkları emek ve vakit kıyas kabul etmiyor. Nitekim örgü ile uğraşanların saatlerini vererek ördüğü el yapımı kıyafetler de aynı şekilde. Ancak teknolojiyle beraber artık örgüyü evde çok daha kolay ve profesyonel kalitede örmek mümkün. Dijital örgü makinesi kniterate, tek bir SD kart ile istediğiniz her modeli çok daha kısa sürede örebiliyor.


3D yazıcıların moda ayağında kendine yer bulan kniterate, çalışma prensibi olarak bir 3D yazıcıdan farklı değil. Filament yerine altı farklı malzeme yerleştirebileceğiniz alanlara sahip olan cihazda, örgüde kullanılacak renkleri yerleştirip, istediğiniz modeli yükleyerek örgü işlemine başlayabiliyorsunuz. Profesyonel kalitede örgüler ortaya çıkaran makine, tasarımıyla devasa bir dikiş makinesini andırıyor. Uygulaması aracılığıyla kendi kalıp ve modellerinizi oluşturabileceğiniz kniterate ile kütüphanesinde hazır yüklü kalıpları kullanarak da baskı alabilirsiniz. Baskılar ise hayal gücünüzle sınırlı. Bir şapka ya da bir elbiseyi kolaylıkla örebileceğiniz cihaz hem vakitten hem de bütçeden tasarruf etmeyi mümkün kılıyor.

Kickstarter projesi olan kniterate, Nisan 2018’de kullanıcılarla buluşturulacak. Bu gelişmiş örgü makinesine sahip olabilmek içinse 4.699 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

YORUMLAR