reklamı kapat

POPÜLER

Type 57 SC Atlantic [1937]

30’lu yılların efsanesini geleceğe taşıyan konsept: Bugatti Type 57 T

03 Nisan 2017

Bağımsız bir otomobil tasarımcısı tarafından geliştirilen Bugatti konsepti, markanın otomobil tarihinde efsane olmuş modelini gelecek vizyonuyla ortak noktada buluşturuyor.

Veyron’un ardından Chiron ile tamamen farklı bir tasarım diliyle karşımıza çıkan Bugatti, hiper otomobil sınıfının en popüler markaları arasında. Çizgileriyle herkesin dikkatini çeken marka, hal böyle olunca profesyonel “gözlerin” de ilgi odağı oluyor. Bağımsız tasarımcıların tasarladığı Ferrari, Porsche örneklerinde olduğu gibi pek çok Bugatti tasarımlarına şahit olduk. Otomobil tasarımcısı Arthur Nustas‘ın karşımıza çıkardığı konseptse Bugatti üzerine akıllarımızda yer edinen pek çok tasarımın önüne geçmeyi başarıyor.


Nustas’ın Chiron tabanlı geliştirdiği tasarımı özel kılan şey ön taraftan arkaya doğru gittikçe gördüğümüz hatlar oluyor. Arka tarafa doğru gittikçe Ferrari 812 Superfast ve F12 Berlinetta’da kullanılan grand tourer yapısını Chiron üzerinden konseptine dahil eden tasarımcı aktif yapılı kaput projesiyle de işi bambaşka bir noktaya taşıyor. Gövde tipiyle bizleri biraz da 30’lu yılların Bugatti modellerine götüren Nustas, Type 57 Atlantic‘e de proje adıyla selam göndermeyi ihmal etmiyor. Arthur Nustas’ın Bugatti, Porsche, Cadillac, Aston Martin ve Ducati gibi markalara özel olarak geliştirdiği tasarımlarının yer aldığı sayfaya buradan ulaşıp dilerseniz göz atabilirsiniz.

YORUMLAR