reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Chiron Pur Sport ile Star Wars dünyasını bir araya getiren proje

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Bugatti Chiron Pur Sport projesi, keşke gerçek olsa dedirten noktalarıyla akıllarda yer edinecek.

Uzun süredir kendisinden yeni bir model beklediğimiz Bugatti, hamlelerini Chiron’un versiyonlarını çeşitlendirmek üzerine gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu çalışmaların sonu ise Pur Sport üzerinden geçtiğimiz yıl içerisinde karşımıza çıkarılmıştı. Motor bölümünde yapılan ufak geliştirmelerle birlikte, karbon fiber parçaların fazlalığı ve ağırlık gibi noktalarıyla fark yaratan Bugatti Chiron Pur Sport bu kez de kendi içerisinde ilgi çekici bir dinamiğe bürünüyor. Bağımsız tasarım çalışmalarıyla dikkat çeken Shashank Das, Star Wars ile Stormtrooper’ın görünümünü bir araya getirerek ortaya çok daha ilgi çekici bir kombinasyon çıkartıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugatti Chiron Pur Sport projesinden detaylar

Şimdiye kadar Chiron Pur Sport’u mavi ve karbon fiber kombinasyonunda karşımızda gördük. Ailenin diğer modellerinde de kendisini hissettiren bu kombinasyon Star Wars projesiyle birlikte bunlar siyah ve beyaza dönüşüyor. Ön farların kırmızı renge bürünmesi de genel karakterdeki temel ayırıcılar arasında. Artık Bugatti’nin imzası haline gelen 8.0 litrelik dört turbo destekli W16 motoru, bu versiyonda 1.500 PS güç ve 1.600 Nm torkla karşımıza çıkıyor. Mühendislerin burada yaptığı ufak dokunuş ise redline noktasında. Pur Sport ile birlikte aracın devir değeri 200 birimi artırılarak 6.900 rpm seviyesine çıkarılıyor. Bu değişimle birlikte şanzımanda aralıklarında da yüzde 15 oranında geçiş iyileştirilmesi dikkat çekiyor.

İlginizi çekebilir

21. yüzyılın süper otomobili Czinger 21C