reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Paipai

Kablosuz 4K görüntü aktarımı için hazırlanan cihaz: Xiaomi Paipai

Xiaomi dün birçok önemli duyuruya imzasını attı. Bunlar arasında kablosuz 4K görüntü aktarımı için hazırlanan cihaz Xiaomi Paipai de yer alıyordu.

Advertisement

Xiaomi Paipai, iki parçadan oluşan bir kablosuz görüntü aktarım cihazı. Bu üründeki büyük boyutlu ana parça USB-C üzerinden bilgisayara, ufak parça ise televizyon gibi büyük ekranlara takılıyor.

Bu iki parça birbirleri arasında kendi kablosuz bağlantılarını oluşturuyor ve bunun sonucunda dizüstündeki görüntü 4K çözünürlükte 30 fps olarak televizyona aktarılabiliyor.

Oldukça zahmetsiz bir çalışma performansı sunan ürün, spesifik olarak dizüstünden büyük ekranlara görüntü aktararak sunum yapan kişilere hitap ediyor. Bünyesinde özel bir işlem birimi yer alan ve bu sayede herhangi bir sürücü / yazılım yükleme derdi olmayan Xiaomi Paipai, “tak-çalıştır” yapısıyla çok kullanışlı bir seçenek oluyor.

4K 30 fps görüntüyü gecikme olmadan sağlayabildiği aktarılan ürün, gücünü bağlı cihazlar üzerinden alıyor ve ana ünitenin birden fazla alıcıyla bağlantı kurabildiği (Aynı anda görüntü aktarımı yok sadece hızlı geçiş) belirtiliyor.

İlk olarak Çin pazarında tanıtılan ürün için belirlenen fiyat yaklaşık olarak 78 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu modelin ileride Xiaomi tarafından Türkiye’ye de getirilmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın