reklamı kapat

POPÜLER

Kalashnikov motosiklet

Kalashnikov’dan polis ve asker teşkilatına özel elelektrikli motosiklet [Video]

24 Ekim 2017

AK-47 ile dünya literatürüne adını yazdıran Rus üretici Kalashnikov, “uçan otomobilin” ardından şimdi de elektrik motosiklet modelleriyle karşımızda.

Geçtiğimiz ay geliştirdiği insanlı drone projesiyle gündeme gelen Rus üretici Kalashnikov güncel teknoloji üzerinden yeni ürünler ortaya koymaya devam ediyor. Özellikle son bir yıldır ciddi anlamda gelişen ve çeşitlilik konusunda zenginleşen elektrikli motosikletlere gözünü diken geliştirici, güvenlik kuvvetlerinin kullanımına özel elektrikli motosiklet geliştirdi. Moskova’da düzenlenen Uluslararası Teknik-Askeri Forum organizasyonunda tanıtımı gerçekleştirilen motosiklet hem polis hem de askerlerin kullanımına sunulacak.

Kalashnikov modelleri 2018 Dünya Kupası’nda görev alacak

Gövde tipi olarak Cross’un seçildiği motosikletleri polis ve askeri kullanım amacına göre farklı desenlerle buluşturan Kalashnikov ekibi bazı bölümlerde geleneksel yöntemlerde kalmayı tercih etmiş. Özellikle gösterge panelindeki analog yapıyla kendisini fazlasıyla hissettiren bu tasarım kullanım amacı düşünüldüğünde çok da sorun olacak gibi gözükmüyor. Motosikletin teknik değerlerine baktığımızda polis versiyonu için 150 kilometrelik menzil değeri, askeri versiyon için 100 kilometre olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 50 üniteyle birlikte önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda polis versiyonlarıyla kullanılacak olan motosikletlerin fiyatlarıyla ilgiliyse henüz paylaşılmış bir bilgi bulunmamakta.

VİDEO