reklamı kapat

POPÜLER

apple watch

Spor yapana ucuz Apple Watch veren sigorta şirketi

Apple Watch, esasen spor odaklı bir akıllı saat. Bu cihazı satın alanlar genelde spor amaçlı satın alıyor ve bir sigorta şirketi kişileri daha aktif yapmanın yolunu bulmuş görünüyor.

ABD merkezli John Hancock, hazırladığı yeni “hayat sigortası” çalışmasıyla kişilere çok ucuza Apple Watch veriyor. Bunun için Apple ile anlaşma yapan şirket, normalde 359 dolar olan saati sadece 25 dolara satıyor. Ancak bunun için kişilerin sürekli olarak aktif olması gerekiyor. Kişileri “Vitality Today” isimli uygulama üzerinden takip eden John Hancock, aylık 500 “Vitality Points” toplanmasını istiyor. Bu puanın 2 yıl boyunca her ay toplanması gerekirken, puan toplanamaz ise ödeme yapılması gerekiyor. Sürekli düzenli olarak spor yapanlar için ilgi çekebilecek gibi gözüken süreç, Android tarafında ise ücretsiz Fitbit ile gerçekleşiyor.

Sürekli aktif olana kayış fiyatına Apple Watch

Program kapsamında temel sağlık bilgilerine erişim sunan John Hancock, bu konuda oldukça açık olduklarını belirtiyor. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle puan toplanamaması durumunda bazıları için riskli görünen süreç, yine de makul bir kampanya gibi görünüyor. Kişilere kötü sürprizler yapmayacaklarını belirten şirket, son dönemde gördüğümüz en iyi motivasyon yolunu bulmuş durumda. Sizce böyle bir süreç ülkemizde de uygulanabilir mi?

YORUMLAR