reklamı kapat

POPÜLER

Kalp ritmi ile senkronize olabilen titreşimli su yatağı

Hammacher Schlemmer tarafından satılan bu fiberglastan üretilen el yapımı benzersiz yatak, tasarımı sayesinde dışarıdaki sesin %90’ını engelleyerek 80 watt gücündeki ses sistemini akıllı telefonunuzun emrine sunuyor. Alberto Frias tarafından tasarlanan yatak, ses siteminin subwoofer’ı aracılığıyla sözünü ettiğimiz titreşimlerini sağlıyor.

Ayrıca yatakta yer alan biofeedback sistemi, kullanıcısının kalp ritmini izleyerek LED aydınlatma ile bu ritimleri eşleştiriyor. LED ışıklar akıllı telefon uygulaması aracılığıyla farklı renklerde kullanılabiliyor. Ayrıca su yatağının ısısı, sahip olduğu panel yardımıyla istenilen derecede sabitlenebiliyor. Bu sıradışı yatağa sahip olmak için ödenmesi gereken bedel ise haberin başında da belirttiğimiz üzere 30 bin dolar olarak tespit edilmiş.

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kalp ritmi ile senkronize olabilen titreşimli su yatağı” için bir cevap

  1. Burak Yılmaz dedi ki:

    Kimileri gezmeyi, kimileri spor yapmayı, kimileri de oyun oynamayı severler bense en çok uyumayı seviyorum. Herhalde 30 bin dolarlık uyku iyi gelirdi.

    Tekrar düşündüm de 30 bin dolar çok para, iyi gelmezdi. Ayrıca alabilme ihtimalimi düşünüyorum da kıyamayım yerde yatardım herhalde. 😀