reklamı kapat

POPÜLER

Kanye West torrent kullanırken yakalandı

Kanye West gerek çıkardığı albümle gerekse yaptıklarıyla gündemden düşmeyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kişisel borcunun 53 milyon dolara ulaştığını ifade eden West, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg‘ten kendisine yatırım yapmasını istemişti. Twitter’da yayınladığı yeni bir görselde Kanye West’in “tasarruf yapmak için” korsana yöneldiğinin görülmesi tepki topladı.

YouTube üzerinden dinlediği bir şarkıyı paylaşan Kanye West, Safari’deki sekmeleri kapatmayı unutunca söz konusu skandal patlak verdi. Xfer Records tarafından geliştirilen profesyonel müzik düzenleme yazılımı Serum’u ThePirateBay üzerinden arattığı görülen Kanye West, kısa sürede sosyal medyada dalga konusu haline geldi. Tweet’e ilk cevap, Xfer Records’un ortaklarından biri olan ünlü müzik yapımcısı ve DJ deadmau5’dan geldi. Yazılımı satın alamadığı için West ile dalga geçen deadmau5, daha sonrasında Kanye West’in yazılımı satın alabilmesi için bağış kampanyası düzenlenmesi gerektiğini belirtti. ABD’li müzisyen Tommy Lee de bu isteğe cevap vererek bağış kampanyası başlattı ve tek başına 200 dolar bağışta bulunarak ekran görüntüsünü takipçileriyle paylaştı.

Yalnızca şarkıcılardan değil, birçok kişiden tepki alan Kanye West’in attığı tweet’lerin hedefinde ise tahmin edilebileceği üzere deadmau5 vardı. Arka arkaya attığı tweet’lerde deadmau5’dan “Minnie Mouse” olarak bahseden Kanye West, neden korsana yöneldiğiyle ilgili ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.