reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin DBX

Kara, deniz ile buluşuyor: Aston Martin AM37 Powerboat [Galeri]

28 Eylül 2016

Aston Martin, Fransa’da düzenlenen Monaco Yat Show kapsamında geçtiğimiz yıllarda konsept olarak tanıttığı yat modeli AM37 Powerboat‘un tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. Mercedes ile imzalanan ortaklık anlaşmasının ardında yeni yat modelinin heyecanını yaşayan Aston Martin için bu gelişmeler güzel günlerin habercisi olabilecek mi?

Aston Martin şu sıralar hareketli günler geçiriyor. Mercedes ile imzalanan ortaklık anlaşması, yeni nesil turbo motor geliştirmeleri ve markanın en önemli model serisi olan DB11‘in ardından şimdide lüks yat modeli AM37, markayı temsil eden ürün yelpazesine ekleniyor. İngiliz süpersport otomobil üreticisinin bu hamlesi ile birlikte rekabet asfalttan serin sulara taşınacak.

Quintessence Yachts ile birlikte üretilen AM37 Powerboat’tun gövdesi bölüm bölüm farklılık gösteren komponentlerden oluşuyor. AM37, otomobil ve deniz üretim bandı izlerinin tek bir noktada kesiştiği bir ürün olarak dikkat çekiyor. Yatın kokpit tasarımında tıpkı bir otomobil havası mevcut. Direksiyon simidi ve ön tarafta konumlandırılan büyük ekran kokpite geçtiğinizde ilk dikkat çeken öğeler arasında yer alıyor. Bu ekran üzerinden yat üzerinde sunulan bütün özelliklere uzaktan erişim sağlamak mümkün. AM37 kullanıcı güvenliğini sağlamak adına dahili parmak izi tanıma sistemine de sahip. Yat bünyesinde yer alan su altı ışıklandırma sistemi ve koktely barı ise opsiyonel olarak sunuluyor

astonmartinam37powerboat-7
Yatta, kullanıcıların seçebileceği benzinli ve dizel motor seçenekleri de sunuluyor. Kullanıcılar isterlerse 375 beygir güç üreten dizel veya 435 beygir güç üreten benzinli twin motorlar ile AM37’yi satın alabilecek. AM37’nin en güçlü motoru ise 522 beygir güç üreten benzinli Twin motor seçeneği. Aston Martin AM37’nin maksimum süratini 52 knot ( yaklaşık 100 km/s) olarak açıklıyor. Aston Martin AM37 Powerboat, Monaco’da meraklıları ile buluşmayı beklerken, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan, markanın ilk SUV’si olma özelliğindeki DBX modeli ile birlikte M37 Powerboat Aston Martin’in gelecek planlarını temsil ediyor.

YORUMLAR