reklamı kapat

POPÜLER

Karavanaya elveda! Tüm atışları tam ortaya denk getiren dart tahtası [Video]

Dart keyifli olduğu kadar zor bir oyun. Tahtanın kendisini tutturmak bile kendi başına zorken bir de tahtanın tam ortasından vurmak için deneyimli bir dart oyuncusu olmak veya epey şanslı olmak gerekiyor. Geliştirilen bu dart tahtası ise her atışı ortaya isabet ettirerek siz iyi bir dart oyuncusu olmasanız bile en iyi şekilde oynamanızı sağlıyor.

Eski NASA çalışanının 3 yıllık emeğiyle geliştirdiği dart tahtası, her atışı tam ortaya denk getirebilmek için 6 adet sensörden faydalanıyor. Okların üzerinde yansıtıcı bulunuyor ve sensörler bu yansıtıcılar sayesinde okun nereeden geldiğini ve tam olarak nereye isabet edeceğini hesaplayabiliyor. Belirtilenlere göre dart tahtasının okun düşeceği yeri hesaplayabilmesi için 200 milisaniye gibi oldukça kısa bir süre yeterli oluyor. Aynı şekilde motorların çalışarak tahtayı uygun pozisyona ulaştırması da bir diğer 200 milisaniye gerektiriyor. Ayrıca ok tahtaya saplanmadan kısa süre önce tahtanın konumunda bazı küçük ayarlamalar yapılıyor ve tam olarak kırmızı noktaya isabet edileceğinden emin olunuyor. Sadece yansıtıcılı oklarla kullanılabilen tahtanın normal oklarla kullanılmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.

Eğlence mekanında kullanılsa herkesin gönlünü hoş edebilecek olan bu ilginç dart tahtası kişisel bir proje olarak kalacak gibi görünüyor. Sistemin nasıl çalıştığıyla ilgili videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.