reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T Lite NE 5G

Karşınızda lansman öncesi Xiaomi 11T, 11T Pro ve 11 Lite NE 5G

Son dönemde gündemden düşmeyen Xiaomi 11T serisi için lansman öncesinde resmi basın görselleri net olarak karşımıza çıktı.

Xiaomi 11T ve 11T Pro tasarımsal olarak bir kez daha ses getirdi. Ancak bu sefer iki model ile beraber gelecek denilen 11 Lite NE 5G de kendisini göstermiş durumda.

PriceBaba tarafından sızdırılan basın görselleri, merak edilen yeni telefonlar için tasarım konusunda hiçbir sürpriz bırakmıyor. Modeller standart ancak şık görünüyor ve üç (11T ve 11T Pro) ile dört (11 Lite NE 5G) farklı renk seçeneğiyle geliyor.

15 Eylül tarihinde lanse edilecek telefonlardan özellikle 120W hızlı şarj desteğine sahip Xiaomi 11T Pro dikkat çekiyor. Bildiğimiz kadarıyla telefon gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Kaynaklara göre bu cihaz 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 120W hızlı şarj desteğini 5.000 mAh pil için kullanıyor.

11T Pro’nun arkasında 64 megapiksel ya da 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Telefonun önünde ise 16 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

Bu arada Xiaomi’nin “11T” etkinliğinde Xiaomi Pad 5 Android tablet modelini Avrupa pazarına getireceğini de aktarılıyor. Tabletin ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T serisi güncelleme konusunda da üzmeyecek

Biliyorsunuz telefonlar yapılan resmi açıklamaya göre üç yıl ana güncellemeleri alacak. Buna göre telefonlar kutularından Android 11 ile çıkacak ve Android 14’e kadar sürekli olarak güncellenecekler. Hepsine ek olarak telefonların dört yıl boyunca güvenli güncellemesi alacağı da aktarılıyor. Bunlar gerçekten çok ama çok iyi görünüyor.

Bu geniş güncelleme desteğinin sadece 11T / 11T Pro ve daha sonra çıkacak yeni Xiaomi telefonlar için geçerli olacağı aktarılıyor. Ancak firma buna rağmen eski onlarca telefonunu Android 12 ve Android 13’e kesin olarak geçirecek.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi