reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda mekanik örümcek araba: The Swincar [Video]

The Swincar bir buggy; Fransız yaratıcıları Mecanroc’un tanımıyla da “Tekerler üzerindeki mekanik örümcek…”

Aracın tasarımı dört tekerleğin birbirinden bağımsız olarak hareket etmesine ve aynı zamanda sürücü mahallinin görece sabit kalmasına olanak tanıyor. Dağlarda, tepelerde, hendeklerde ve yıkıntılarda kolayca hareket imkanı sağlayan The Swincar, kendi yaşam stiliyle geliyor.

Her bir tekerlek kendi elektrikli motoruna sahip (1kW veya 1.5 kW) ve opsiyonel olarak 2 kW, 4 kW ve 6 kW’lık batarya seçeneklerinden birini tercih edebiliyorsunuz. Öte yandan engelli sürücüler için direksiyon yerine joystick barındıran bir seçeneği de bulunan The Swincar, yakın gelecekte iki kişilik olarak da üretilecek.

Şirketin internet sitesine göre aracın en önemli özelliği tümüyle sessiz olması. Böylelikle The Swincar’ı kullanırken içinde bulunduğunuz doğanın, rüzgarın, dalgaların ve kuşların sesini duyabiliyorsunuz. Haberin devamında bu ilginç aracın doğayla imtihanına dair videoya göz atabilirsiniz.

Aracın üreticisi Mecanroc’un yakın bir gelecekte aracın menzili, maksimum hızı ve fiyatı ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.