reklamı kapat

POPÜLER

yüzen ev

Karşınızda nefes kesen tasarımlarıyla yeni nesil yüzen evler

Hollandalı mimarlık firması +31Architects, yeni nesil “yüzen ev” tasarımlarını ortaya çıkardı. Güneş enerjili evler doğayla buluşuyor.

Yüzen ev projeleri bir süredir hayatımızda mevcut. Hollandalı mimarlık firması +31Architects‘e göre ise bu alandaki pazar giderek büyüyor. İnsanlar ev konforunda “denize açılmak” istiyor. Alman üretici WSM Die Wohnschiff-Manufaktur ile iş birliğine giden +31Architects, güneş enerjili ilk yüzen ev modellerinin prototiplerini yıl sonunda tamamlamayı planlıyor. Nehirler, büyük göller arasında yolculuk yapabilen bu evlerle şehrin limanlarına, marinalarına ya da Avrupa’nın belli alanlarına gidilebiliyor. Evlerin boyutları ise çeşitlilik gösteriyor. 15 metrelik “Naturecruiser” kompakt bir yaşam alanı sunarken yolculuk sırasında 8 misafire kadar ağırlayabiliyor. Demir atıldığında ise bu sayı 16 kişiye kadar çıkabiliyor.

24 metrelik “Waterloft” biraz daha geniş alanla yolcu sayısını artırıyor. Demir atılmış durumda 50 kişiye kadar ağırlayabilen bu evle açık sularda 25 misafir ağırlayabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüya gibi evler

Sunulan alan da elbette uzunluğa göre değişiyor. 50 metrekare ve 125 metrekare arasında değişen bir yaşam alanı elde ediliyor. İki ya da üç yatak odalı modellerde açık mutfak tasarımlı oturma odası bulunuyor. Banyoda saunaya yer verilen evlerde, duşakabin tercihi yapılmış. Zemin-tavan açıklığı yüksek tutulan evler, doğal ışığı olabildiğince içeri alacak şekilde tasarlaıyor. Ayrıca keyif yapabileceğiniz teras alanları da bulunuyor.

Naturecruiser ve Waterloft’ların başlangıç fiyatı sırasıyla 603 bin dolar ve 1 milyon dolar. Her iki model de kullanıcı ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor.

İlginizi çekebilir

Evrenin sesi