reklamı kapat

POPÜLER

“Yüzen ev” sıfatını sonuna kadar hak eden elektrikli tekne projesi: Hydrohouse

Dahilinde planör parkı gibi oldukça dikkat çekici bir yapıyı barındıran tekneni içerisi tüm ihtiyaçların karşılandığı lüks bir evi akıllara getiriyor.

Premium sınıfta yer alan bir tekneden ne beklebilir? Aslında bu sorunun cevabı kullanıcıların zevklerine göre esneklik gösteren parçaların bir araya gelmesiyle oluşuyor. Kimi alıcılar için oturma alanlarının genişliği ve işlevselliği ön plandayken kimileri daha çok eğlence odaklı parçaları satın almayı düşündü teknede görmek ister. Bu yüzden “yüzen ev” olarak nitelendirilen bu modellerin ortak noktası genel olarak “yüzen” olarak kalır. Halihazırda konsept aşamasında olan Hydrohouse ise yoğun bir iş gününü geride bırakmış kullanıcıların, asfalt üzerinde giderken direksiyonunu kırıp geceyi geçirmek isteyebileceği bir tekne olarak rahatlıkla nitelendirilebilir. Barındırdığı ev formunun yanında bir adet planör için park bölümünü de planlanan proje, gerçekten farklılık arayanlar için hayata geçmeyi bekliyor.


Toplam uzunluğu 15 metre olarak ölçülen Hydrohouse 76 metrekarelik bir kullanım alanı vadediyor. Elektrikli bir tekne olarak tasarlanan projenin 65 metrekarelik güneş paneliyle donatılması da ayrıca ilgimizi çeken parçalar arasında. Tüm bu büyük parçaları bir araya getirdiğimizde iki katlı bir tekne olarak maviliklere inecek olan Hydrohouse’un üst katında “teras” keyfi yapmakta mümkün. Tabii içerisinden çıkmak isterseniz. İçerisinde bir adet ana iki adet misafir olmak üzere üç tane yatak odası barındıran teknede, mutfak, oturma odası ve banyo gibi parçalar zevkli mobilya tasarımlarıyla göz kamaştırmayı başarıyor. Güç üniteleriyle bir dönüş içerisinde olan ulaşım dünyasına elektrikli olarak giriş yapacak en keyifli projelerden birisi olarak gördüğümüz Hydrohouse’un gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.