reklamı kapat

POPÜLER

Eş zamanlı çeviri yapabilen kablosuz kulaklık [Video]

Simultane çeviri yapan kulaklıklar daha önce de yer verdiğimiz içerikler arasındaydı. Ancak WT2 bu teknolojiyi alıp bir seviye daha yukarı taşıyor.

Tasarımında AirPods esintileri hissettiğimiz WT2 bir Kickstarter projesi. Örnekleriyle hemen hemen aynı dinamiklere sahip olan kulaklık eş zamanlı çeviri yaparak iletişimi kolaylaştırmak üzere geliştirilmiş. WT2’nin rakiplerinden en büyük farkı ise kulaklıktan iki çift almanıza gerek olmaması. Tek çift WT2 iletişim için ihtiyacınız olan tek şey. Çevirmek kulaklıklardan birini kendiniz takıyor, diğerini de konuştuğunuz kişiye veriyorsunuz. Tek bir uygulama üzerinden yönetilen kulaklık böylelikle çeviri işlemini iki taraf için de gerçekleştirebiliyor.

1-3 saniye arasında çeviriyi gerçekleştiren WT2, kılıfı içinde şarj oluyor ve yaklaşık 6 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Kulaklık otomatik, manuel ve soru modu olmak üzere üç farklı konuşma modu sunuyor. Otomatik mod kısmen sessiz, özel ayarlama yapılmasına gerek kalmayan alanlarda kullanılıyor. Manuel modda ise kullanıcılar gürültülü bir ortamda dahi iletişim kurabiliyor. Soru modu ise ikinci kulaklığı karşınızdaki kişiye vermeden iletişim kurmanızı sağlıyor. Siz kendi kulaklığınızı takılı tutarken WT2’nin uygulaması istediğiniz soruyu telefon aracılığıyla karşınızdaki kişiye soruyor. Cevabı ise kulaklıkla duyacağınız şekilde size iletiyor. Kulaklığın en büyük eksisiyse şimdilik sadece 6 dil destekliyor olması. Mandarin Çincesi, İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve İspanyolca destekleyen kulaklığın ilerleyen zamanlarda daha fazla dil desteği sunacağı belirtiliyor.

WT2, Kickstarter üzerinden 149 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

VİDEO