reklamı kapat

POPÜLER

ambassador

20 dilde simültane çeviri yapan en hızlı kablosuz kulaklık [Video]

Simültane çeviri yapabilen kablosuz kulaklık modelleri daha önce de karşımızda çıkmıştı. Ancak dil çevirilerini hızlı ve doğru şekilde yapabilen Waverly Labs firmasının yeni modeli Ambassador, bu alanda devrim yaratabilir.

Waverly Labs, sektörde fonlarla kendisini beslemiş bir şirket olarak adını duyuruyor. Şirketin Pilot isimli kulaklığı, 2016 yılında Indiegogo‘da 4 milyon doların üstünde bağış toplayarak büyük başarı yakalamıştı. İşte bu başarı ve elde edilen büyük gelir ile ürününü geliştirmeye devam eden şirket, bu sefer karşımıza Ambassador ile çıktı. Yeni model Türkçe dil desteğiyle dikkat çekiyor ve bunun yanında toplam 20 dilde ve 42 lehçede çeviri yapabiliyor.

Şirket bu kulaklık ile uluslararası alanda bulunan profesyonellerin yüksek kalitede çeviri yapabilmesini sağlarken, eğitimden seyahate, grup sohbetlerinden kişisel sohbetlere kadar oldukça geniş bir kitleye sesleniyor. Bu kulaklığın en önemli özelliklerinden bir tanesi paylaşılabilir olması. Yani eğer kalabalık bir ortamda bulunuyorsanız ve sizin dilinizde konuşulmuyorsa, canlı olarak çevirileri hızlı bir şekilde yapabiliyor. Ambassador canlı olarak çeviriler yapabilirken kusursuz bir şekilde konuşmaları eşleştiriyor. Bu sayede kusursuza yakın bir simültane çeviri deneyimi sağlamış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
kulaklik

Aynı anda birden fazla kişinin iletişim kurmasını sağlayan bu kulaklık, akıllı telefonlara da bağlanabiliyor.

Ambassador kablosuz kulaklık ile “iyi bir çeviri deneyimi”

Bu kasım ayında başlayacak olan satışlar için ön sipariş verilebiliyor. Pilot modelinden daha ucuza sunulacak olan Ambassador 99 dolara ön sipariş verebiliyorsunuz. Bunun yanında nihai satış fiyatının 149 dolar olacağı düşünülüyor. Ambassador, Pilot’a göre, daha iyi bir çeviri deneyimi sunmayı vaat ediyor. Normalde iki mod bulunan kulaklığın yeni versiyonunda üç mod bulunuyor: Dinle, Anlat ve Karşılıklı konuş.

Öncelikle seçilen bir dil Ambassador ile dinleniyor sonrasında ise otomatik olarak ana dile çevrilebiliyor. İkinci olarak eğer bir konferans ortamındaysanız konuşmacının sözlerini birden fazla kişiyle paylaşılabilir ve bu sesleri akıllı telefonlara gönderebiliyorsunuz. Son özellik olarak da iki kişinin karşılıklı olarak sohbet etmesini sağlayan doğal bir konuşma ortamı kurulmasını sağlıyor. Bu sayede konuşmanız devamlı hale gelebiliyor.