reklamı kapat

POPÜLER

Katanaya bağlanan GoPro ile çekilen etkileyici görüntüler [Video]

GoPro’yu bir kuşa taktığınızda, balığa bağladığınızda, kısacası hareket eden herhangi bir objeye yerleştirdiğinizde ortaya oldukça etkileyici görüntüler çıkabiliyor. Hal böyleyken bir de kendi başına bile yeterince havalı olan katanaya GoPro bağlandığında ortaya görebileceğiniz en havalı görüntülerden biri çıkıyor. 

Videoyu izlemeden önce GoPro’nun kılıcın üzerine bağlanmasının çok kolay olacağını ve bunun herkesce kolayca yapılabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak aslında durum oldukça farklı. Çünkü GoPro ile çekim yapabilmek için belirli ışık koşullarının oluşması gerekiyor. Eğer ortamda yeterince ışık olmazsa görüntü bulanıklaşıyor ve katananın hareketlerini takip etmek neredeyse imkansız hale geliyor.

Videoda düzenek hazırlanırken ortaya çıkan bir diğer sorun da GoPro’ların yerleşimi konusunda oluyor. Önce tek bir GoPro katananın sap kısmına yerleştirilirken sonrasında bir kamera sap kısmına ve diğer kamera uç kısmına yerleştirilerek denemeler yapılıyor. En sonunda ise tüm bunlardan vazgeçilerek iki kameranın yan yana konumlandırılması sağlanıyor. Güneş ışığından faydalanılabilmesi için zamanla yarışılan videoda mekan tercihi ise en çok güneş alınabilecek yer alan çatılar oluyor. Yapılan çekimlerde bol bol karpuz kesiliyor ve uzun uğraşlar sonucunda her iki kameradan gelen görüntüler birleştirilerek ortaya başarılı bir video çıkarılıyor. İzlemesi keyifli görüntülerin yer aldığı videoya yukarıdan ulaşabilirsiniz.