reklamı kapat

POPÜLER

Şıklığı ve işlevselliği bir araya getiren bulut depolama alternatifi

Teknolojinin ilerleyişi ile birlikte her geçen gün daha fazla fotoğraf ve video çekmeye, bunları saklamak için de daha fazla alana ihtiyaç duymaya başlıyoruz. Üstelik akıllı telefonların ve kameraların çekim kalitesi devamlı olarak bir üst seviyeye çıkıyor. Çözünürlüğün giderek artmasıyla fotoğraf ve videoların boyutları da büyüyor. Bu durum da onları çektiklerimizi sevdiklerimizle paylaşmayı daha zor bir hale getiriyor.

Bu tarz anıların tamamını saklamak için kişisel bilgisayarlarımız veya sabit sürücülerin yanı sıra bulut depolama sistemleri gibi bir alternatifimiz bulunuyor. Ancak buraya yüklediğimiz her içerik için yeni birilerine davet göndermek gerekiyor. Üstelik kullanılan alanı artırmak için de daha fazlasını ödemek şart. STONE bu soruna basit ve şık bir çözüm sunuyor. Dışarıdan bakıldığında şık bir taşı andıran bu tasarım iki özelliği tek bir potada eritiyor. Bir yandan aynı ortamda bulunan herkesin bulut depolama yardımıyla veri paylaşımında bulunmasını sağlıyor. Öte yandan paylaşım sırasında kullandığınız cihazlar için bir powerbank görevi üstleniyor. Üstelik dizaynı sayesinde diğer elektronik cihazların aksine ortalıkta görünmesinden rahatsızlık duymayacağınızı garanti ediyor.

Sharon Ling tasarlanan bu cihaz dış görünüşüyle güvenli bir bulut depolama tecrübesi vadediyor. Üstelik devamlı kullanılan fotoğraf, video, film ve dizileri evinize gelenlerle paylaşmanızı kolaylaştırıyor. STONE’un bulut depolama sisteminin altyapısına dair bir bilgi ise bulunmuyor. Şimdilik bu şık cihazın satış fiyatı da belli değil.