reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un sınırsız bulut servisine kota geldi

Microsoft, geçtiğimiz yıl bu zamanlarda Office 365 kullanıcılarına OneDrive‘ı sınırsız yaparak bulut depolamada rakiplerinin önüne geçmişti. Fakat şirket dün yaptığı açıklamayla artık sınırsız depolama hakkı sunulmayacağını, bunun yerine OneDrive’da maksimum 1 TB depolama alanı sunulacağını belirtti.

Microsoft açıklamasında bazı kullanıcıların sınırsız depolama alanını tüm bir film arşivini saklamak için kullandığını belirtiyor. Kullanıcılara sınırsız depolama alanı sunmaktan dolayı pişman olduğu anlaşılan şirketin bundan sonra kullanımda olacağını duyurduğu planlar şunlar: Office 365 kullanıcıları 1 TB’a kadar bulut depolamadan yararlanabilecek. 2016’nın ilk aylarında 100 GB ve 200 GB’lık üyelikler yerini aylık 1,99 dolar karşılığı 50 GB’a bırakacak. Tüm kullanıcılar için ücretsiz OneDrive depolama kapasitesi 15 GB’tan 5 GB’a düşecek.

5 GB’tan fazla içerik depolamış olan kullanıcılar, 2016 başında uygulamaya başlanacak olan yeni planlamanın ardından takip eden 12 ay boyunca dokümanlarına ulaşabilecek. Bu süre içinde depolanan dosyaların büyüklüğünü 5 GB’a düşürmek gerekiyor. Microsoft, depolama konusunda kapasiteyi aşanları bilgilendireceğini ve gerekli süreyi sunacağını ifade ediyor.

Google Drive ve Dropbox’ın önüne geçmesini sağlayan sınırsız depolama politikasını terk ederek Microsoft, avantajını da yitirmiş oluyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’un sınırsız bulut servisine kota geldi” için bir cevap

  1. forsaken dedi ki:

    microsoft pişmanlıktır demiyoruz boşuna