reklamı kapat

POPÜLER

Relync R1

Katlandığında bir valiz kadar küçülebilen elektrikli scooter [Video]

Günümüzde satılan birçok gelişmiş elektrikli scooter modeli bulunuyor. Bu rekabete dahil olmaya hazırlanan Relync R1, boyutları ve tasarımıyla fark yaratmaya geliyor.

CES 2018 fuarında ödül almış bir elektrikli scooter olan Relync R1, görebileceğiniz gibi şık bir tasarım üzerine kuruluyor. Üç tekerlekli olduğu için yaşlı insanlara da uygun olan scooter, akılcı tasarımıyla kolaylıkla katlanabiliyor. Katlandığında bir valiz kadar olan elektrikli scooter, bu sayede otomobil arkasında ya da toplu taşımadan rahatlıkla taşınabiliyor. Toplam ağırlığı 25 kg olan kişisel ulaşım aracı, alüminyum ve plastik malzemeler üzerine kuruluyor. Önüne konumlandırılan elektrik motoru ve çift 209 W piliyle 30 km yol yapabilen R1, saatte 13 km hıza çıkabiliyor. Yani daha çok sakin sürüşler için tasarlanan ürün, özel süspansiyon sistemi ve disk fren gibi dikkat çeken detaylara da sahip.

Relync R1 oldukça kullanışlı görünüyor

Önünde yer alan LED ışıklarıyla gece kullanıma da uygun olan elektrikli scooter, dahili bir sürüş bilgisayarına da sahip. Buradan navigasyon hakkında yönlendirme yapabilen araç, akıllı telefonlara özel uygulamasıyla yönetilebiliyor. Kişiler telefonlarından cihazı istedikleri kitleyebiliyor, GPS üzerinde takip edebiliyor. Ayrıca telefonları şarj etmek için yerleştirilen bir USB portu da güzel detaylar arasında bulunuyor. Önümüzdeki temmuz ayında satışa çıkacak elektrikli scooter, 3.600 dolardan son kullanıcıya ulaşacak.

Video