reklamı kapat

POPÜLER

twitter

Kaybolan tweet’ler hangi aleme göçtü?

Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi! Dünyanın en meşhur selfie’si ve Twitter’ın en çok paylaşılan tweet’i olma unvanlarını elinde bulunduran Oscar selfie’si ortadan yok oldu! Üstelik durumdan etkilenen tek tweet bu değil. Salı günü ortaya çıkan ve ne olduğu henüz anlaşılamayan bir sorun nedeniyle pek çok Twitter mesajı gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaya başladı.

Ellen DeGeneres’ın yanı sıra Justin Bieber, Lady Gaga ve çok sayıda takipçisi bulunan pek çok kişi ve markanın Twitter hesapları sorundan etkilendi. Durumun farkında olduğunu belirten Twitter sorunun kaynağını araştırdığını açıklarken pek çok kullanıcı favori tweet’lerinin kaybolduğundan şikayet etti.

twitter
Erişilmek istenen tweet’in sayfasına gidildiğinde “Böyle bir sayfa yok” mesajının çıkmasına neden olan sorun, bu ay Twitter’ın yaşadığı büyük çaplı ikinci karmaşa. Birkaç hafta önce de kısa süreli bir çökme yaşayan Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden daha az aktif kullanıcıya sahip olmasına rağmen platformun büyüklüğüyle baş edemiyor olabilir mi?

Bu haber yazılırken yaptığımız kontrollere göre Ellen DeGeneres’ın rekor kıran selfie’si Twitter’a geri dönmüş görünüyor. Ancak yaşanan sorun “internet varlıklarının” her an “uçabileceğini” bize bir kez daha hatırlattı.

ETİKETLER
YORUMLAR