reklamı kapat

POPÜLER

Kaydedilen görüntüleri eş zamanlı yayına hazırlayan dünyanın ilk “bulut” kamerası

Panasonic, yayınladığı son açıklamayla kaydedilen görüntülerin eş zamanlı şekilde yayına hazırlanmasını sağlayan dünyanın ilk “bulut” kamerasını duyurdu.

panasonicGünümüzde yükselişe geçen online canlı yayın ve bağımsız habercilik sektörleri için çözüm sunan Panasonic, geleneksel video uydu bağlantısı gereksinimini ortadan kaldıran AJ-PX270 P2 HD kamera ile karşımıza çıkıyor. Üstün teknoljik altyapısıyla dikkat çeken cihaz, geniş bir bit oranı yelpazesinde kayıt seçenekleri sunan AVC-ULTRA kayıt formatına sahip olmasının yanı sıra 1920×1080 10 bit 4:2:2 yayın kalitesinde kayda imkan veren AVC-LongG kodlama teknolojisini de barındırıyor.

Şirket adına konuşan Panasonic Avrupa Ürün Müdürü Rob Tarrant ise “AJ-PX270, günün 24 saati haber peşinde koşturan yayıncılar için içeriklerin yayına daha çabuk hazırlanmasını mümkün kılıyor ve elektronik habercilik alanında iş akışlarını dramatik ölçüde geliştirme potansiyeline sahip. Geleneksel yayıncılık anlayışının dışında, giderek daha yüksek kaliteli videolar üretme fenomeni hız kesmeden devam ediyor. 2 adet microP2 kart kullanımı, kurumsal kullanıcılar, YouTube kanal sahipleri ve serbest çalışan haberciler için eşzamanlı yayın ve dünyanın her yerinden bulut sunucularına proxy video aktarımı anlamına geliyor” şeklinde nitelendiriyor.

Diğer taraftan 2 adet dahili microP2 kart yuvasına sahip olan AJ-PX270, düşük maliyetli kullanım ve uzun süreli kayıt imkanı sağlıyor. LAN üzerinden kablosuz iş akışını mümkün kılan kamera’nın 2014 sonbaharında 3G/4G/LTE bağlantı seçeneklerini de destekleyeceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER