reklamı kapat

POPÜLER

Exploding-Kittens

Kediler Kickstarter’ı ele geçirdi! [Video]

Girişimciler için önemli bir kaynak olan fon sitesi Kickstarter da başarılı olmak, dikkat çekmek o kadar kolay değil. Onlarca proje içinde insanları destek olmaya ikna etmenin pek çok yolu var elbette. İleri teknoloji ürünü bir tasarımınız olabilir, çok sevilen bir seriyle ilgili bir projeniz vardır ya da sadece kedilerle igili bir kart oyunu yapmış da olabilirsiniz…

Kickstarter’ın en çok bağış toplayan projeler listesinde bir anda yükselmek için doğru adres gerçekten de kediler olabilir. The Oatmeal‘ın da aralarında olduğu proje ekibinin Exploding Kittens isimli kart oyunu 10 bin dolarlık bağış hedefini 20 dakika gibi bir sürede topladı. Ancak çılgınlık bununla bitmiyor elbette. Kart oyunu öyle çok sevildi ki şu anda yüzde 45.535 oranla henüz kampanyanın bitmesine 21 gün olmasına karşın 4 milyon 558 bin dolar bağışa ulaşmış durumda.

Exploding-Kittens
Gerçekten de sıra dışı olan kart oyunu Exploding Kittens’ı biraz açıklamak gerekirse, proje sahipleri oyunu Rus Ruleti’nin yüksek strateji gerektiren kedili versiyonu olarak tanımlıyor. Masaya konulan kartlar tur döndükçe oyuncular tarafından çekiliyor. Eğer kedili bir kart çekerseniz “patlıyorsunuz“, bu da sizin için oyunun sonu anlamına geliyor. Ancak eğer elinizde kedili kartları etkisiz hale getirecek bir kart varsa turu sapasağlam atlatabilirsiniz. Örneğin kedinin dikkatini lazerle dağıtabilir ya da ona yemek vererek turu kurtarabilirsiniz. Bunun dışında farklı kartlar oynayıp diğer oyunculara saldırarak da turu tamamlayabilirsiniz.

Exploding-Kittens
Oldukça eğlenceli olan fiziksel kart oyununun tek destesi 20 dolara satılıyor. Önünde hala 21 gün olan Exploding Kittens’ın Kickstarter’ın 13 milyon dolar bağış toplayan soğutucusu The COOLEST‘ı geçip bir numaraya oturup oturmayacağını zaman gösterecek ancak bu desteden siz de koleksiyonunuza eklemek istiyorsanız buradan satın alabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR