reklamı kapat

POPÜLER

Mini Urbanaut

“Keşke gerçek olsa” denilmişti; Mini Urbanaut dijitalden gerçek hayata geçirildi [Video]

2020’nin sürpriz projelerinden birisi olan Mini Urbanaut, olumlu tepkilerin ardından bu kez gerçek dünya dinamikleriyle boy gösteriyor.

Volkswagen’in ID. Buzz hamlesinin kullanıcı tarafındaki tepkileri hepimize bir şey tekrar hatırlattı; “Doğru kombinasyon ile VAN hala popüler olabilir” Segmente ilgi duyan kullanıcı profilinin iyi analiz edilmesiyle birlikte, VAN dinamiklerinin maceracı ve işlevsel kullanımı, neo-retro karakteriyle etkileyici bir kombinasyonu sağlanabilir. Mini cephesi de bu bileşimi sürpriz bir proje ile geçtiğimiz yılın son günlerinde dijital dinamikler üzerinden karşımıza çıkartmıştı. Vision Urbanaut adını taşıyan bu fütüristik proje, ilk andan itibaren pek çok kişi tarafından olumlu karşılandı. Gerçeğe dönüşme üzerine konuşmaların yapıldığı tasarım, bugün tekrar konsept olsa da sokaklarda somut olarak kullanılabilir halde karşımızda duruyor. Mini Urbanaut, dışarıdaki minimal tasarımın kokpit tarafında bir evin teknolojik yaşam alanıyla birleşimiyle etkileyici görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini Urbanaut, sürdürülebilir tasarım ögeleriyle de dikkat çekiyor

Almanya’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında görücüye çıkarılan proje sürdürülebilirlik felsefesinin hayat bulmuş örnekleri arasında. Kokpitinde kullanılan bir çok malzeme geri dönüştürülebilir yapıda olan Urbanaut, bu özelliğiyle de elektrikli altyapısına paralel nitelikler taşıyor. 4,46 metre uzunluğunda modelde otonom sürüş felsefesinin izleri kendisini hissettiriyor. Bu da teknoloji düşünüldüğünde daha çok 2030 ve sonrası için olası bir şemanın düşünüldüğü anlamına geliyor. Mini Urbanaut’ın iç yaşama alanındaki fonksiyonellik üç farklı atmosferle destekleniyor. Aracın kokpitini ruh haline göre farklı ambiyanslara büründüren bu modlar, geçtiğimiz süreçte yine konsept olarak tanıtılan fütürist projelerden tanıdık. Şimdilik herhangi bir teknik verisi veya üretim onayı gibi detayı paylaşılmayan Urbanaut, marka için yepyeni bir kitleye açılmada anahtar konumunda olabilir.