reklamı kapat

POPÜLER

Keyifli değişimler Abarth üzerinden geldi; öne çıkan özellikleriyle 2019 FIAT 124 Spider

Mazda MX-5’in ardından beklenen güncellemeleri elde eden 2019 FIAT 124 Spider, makyaj olarak değerlendirelecek parçalar elde etti.

FIAT’ın Mazda ile gerçekleştirdiği altyapı ortaklığıyla birlikte tekrar hayata döndürdüğü 124 Spider geçtiğimiz yıl meraklıları tarafından gördüğü ilgiyle nispeten bekleneni verdi. Aradan geçen zaman diliminin ardından eksikler ve güncellemeler üzerinde çalışan FIAT mühendisleri artık bu önemli tarihe sahip otomobili 2019 model yılına geçirmek için hazır. Kısa süre önce ufak ipucu görselleri üzerinden kendisi hakkında fikir yürütmeye başladığımız modelde bizleri makyaj niteliğinde değişimler karşılıyor. Abarth versiyonunun da kontak açmaya hazır şekilde paylaşıldığı detaylar arasında “üst düzey İtalyan roadster deneyimi” ibaresine yer verilmesi de ayrıca ilgimizi çeken noktalardan olmadı desek yalan olurdu.

İrili ufaklı

124 Spider üzerinde yapılan değimleri “ufak” ve “hissedilir” başlıkları altına yazabileceğimiz maddelerle nitelendirebiliriz. Altyapı kardeşi MX-5’de de benzer bir felsefe üzerinden şekillenen bu değişimlere ilk olarak giriş seviyesinden başlayalım. FIAT’ın Spider Classica olarak satışını gerçekleştirdiği ilk versiyonda, boyutu 7 inç olan yeni bir multimedya ekran standart olarak kullanıcılarla buluşacak. Kokpit bölümünde yapılan ufak tasarımsal değişiklikler ve seramik kaplama yeni renk seçenekleri de buradaki tamamlayıcı rolü üstleniyor. Madalyonun en sevdiğimiz tarafı olan “Abarth” versiyonunda ise değişimin hissedilir kısımları yatıyor. Sınırlı kaymalı diferansiyel kilidiyle gelen modelde Monza’nın yepyeni egzoz sistemini kullanan FIAT; tamponlar, aynalar ve pedal setiyle kullanıcılara farkı hissettirme iddiasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

124 Spier’ın kaputunun altında değişim bekleyenler ise en azından şimdilik hayal kırıklığına uğramak durumunda kaldı diyebiliriz. 1,4 litrelik turbo dört silindirli makinede herhangi bir geliştirmeye gitmeye FIAT, 162 PS güç ve 250 Nm tork değerleriyle yoluna devam ediyor. Abarth versiyonunda da aynı motorla karşılaşacak olan kullanıcılar buradaki güç ve performans değerlerini bir seviye üzeri deneyimleyebilecek. 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek olan 2019 FIAT 124 Spider ailesinin fiyatlarını ise önümüzdeki günlerde alacağız.