reklamı kapat

POPÜLER

Zor Ölüm 6

Zor Ölüm 6 farklı bir isimle geliyor

Zor Ölüm 6 filmi 30 yıllık mirası yeni bir isimle devam ettirecek. İsminin Die Hard: Year One olması beklenen filmin asıl ismini yapımcı Lorenzo di Bonaventura açıkladı.

Türkiye’de 1990 yılında yayınlanarak hayatımıza Zor Ölüm ismiyle girmiş olan 1988 yapımı Die Hard filmi 30 yıllık mirası yeni filme devam ettirmeye hazırlanıyor. 2015 yılında sesini duyuran Zor Ölüm 6, John McClane’nin maceralarını bir kez daha beyaz perdede göreceğimizi müjdelemişti. Die Hard: Year One ismiyle çıkması beklenen filmin ise bambaşka bir ismi olacağı açıklandı. Empire‘ın özel haberine göre yapımcı Lorenzo di Bonaventura, filmin McClane olarak isimlendirildiğini açıkladı. Pek çok Zor Ölüm hayranı için McClane isimli bir filmin serinin devamı olduğunu anlamak zor değil. Ancak böyle bir isim şüphesiz seriyi biraz “yenileyecektir”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zor Ölüm 6 ne anlatıyor?

Bildiğiniz gibi Zor Ölüm serisi şimdilerde 60’larını süren Bruce Willis‘i merkeze oturtuyor. John McClane rolünü canlandıran Willis’in yeni filmdeki varlığı da hayli merak ediliyordu. Lorenzo di Bonaventura bu konuya şöyle açıklık getiriyor: “Bruce’suz bir Zor Ölüm nasıl olur düşünemiyorum. Bu film için Bruce’un önemsiz olduğu düşüncesi ise gerçeği yansıtmıyor. John McClane’in 20’li yaşlarını keşfe çıkacağız. Ancak 60 yaşındaki hali de en az bu kadar önemli olacak.” John McClane’i hiç olmadığı kadar merkezine oturtacak olan film, hem günümüzden hem de geçmişten bir şeyler sunacak gibi görünüyor. McClane’in gençliğini kimin canlandıracağı henüz belli değil.