reklamı kapat

POPÜLER

Kia e-Niro

Kia e-Niro için giriş seviyesine gönderilen iddialı versiyon

İngiltere merkezli olara pazara sunulacak olan Kia e-Niro giriş seviyesi versiyonunun rakamsal ve donanım nitelikleri oldukça doyurucu seviyelerde.

Türkiye’de hibrit versiyonuyla büyük beğeni kazanan ve ekonomik sürüş dinamikleriyle nam salan Kia Niro, yurt dışında tam elektrikli versiyonlarla da kullanıcılarla buluşuyor. Hyundai Ioniq örneğinden hatırladığımız bu durum kullanıcı cephesinde görülen ilginin ardından versiyon çeşitliliklerini de beraberinde getiriyor. Kısa süre önce aileye eklenme duyurusu gerçekleştirilen Kia e-Nio versiyonu burada giriş seviyesinde karşımıza çıkıyor. Standart olarak 39 kWh kapasiteli bataryanın konumlandırıldığı modelin bu sayede 290 kilometreye kadar menzil kat edebildiğini görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia e-Niro versiyonundan detaylar

İngiltere merkezli olara pazara sunulacak olan versiyonun teknik verilerinin geri kalanında da yabancı olmadığımız değerler karşımıza çıkıyor. 136 PS güce ve 395 Nm torka sahip olan aracın 0’dan 100’e hızlanması 9,5 saniye sürüyor. Kia, versiyonun maksimum hız değerini ise 155 km/s ile sınırlandırmış durumda. Aynı donanımla gelecek olan bir üst pakette ise değerlerin; 204 PS güç, 7,5 saniyelik 0-100 ve 450 kilometrenin üzerinde menzil gibi ciddi seviyelere yükseliyor olması da kayda değer. Kia giriş seviyesinde standart olarak 17 inçlik jant seti, 7 inçlik dijital sürücü ekranı, yarı deri döşeme, 8 inç multimedya ekran ve pek çok elektronik destek asistanını standart olarak kullanıcılarla buluşturacak. e-Niro’nun giriş versiyonu İngiltere’de yaklaşık 30.000 sterline alıcı bulacak.

İlgili video

Yeni Honda Jazz tanıtıldı!