reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli jetpack CopterPack

Kişisel uçuş odaklı elektrikli jetpack CopterPack ile tanışın [Video]

Karşımıza yeni bir jetpack daha çıktı. CopterPack adını taşıyan model elektrikli yapıda ve genel olarak çok efektif görünüyor.

Şu an aktif olarak geliştirilen ve test edilen çok sayıda jetpack bulunuyor. Bunların en yenilerinden olan CopterPack, ilk uçuş videosu ile ses getirdi.

Bu yukarıda izleyebileceğiniz ilk uçuş videosunda aracın oldukça dengeli bir uçuş getirdiği görülüyor. Hareketli yapı sayesinde uçuş kabiliyeti beklenenden daha yüksek durumda.

Dediğimiz gibi tamamen elektrikli yapıda olan yani çevreci bir seçenek oluşturan araç, iki adet 90 cm’lik pervane üzerine kuruluyor. Bu açıdan “sırtta taşınan helikopter” gibi bir benzetmenin yapıldığı CopterPack, henüz çok fazla detaylanmış değil.

Yani modelin menzili, uçuş süresi ya da gücü konusunda pek fazla bir bilgi verilmiyor. Ancak geliştirme aşamasında bulunuyor gibi görünen bu hava aracının çok fazla bir uçuş süresi getirmesi beklenmiyor.

Çünkü CopterPack için piller sırt çantasında yer alıyor ve mevcut lityum-iyon piller ile böyle bir formda saatlerce uçuş mümkün görünmüyor. Bu jetpack modelinin şimdilik 25 dakikayı geçemediği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli jetpack CopterPack çok eğlenceli görünüyor

Karbon fiber bir gövde üzerine kurulan aracın henüz ne zaman satışa çıkacağı gibi detaylar da bilinmiyor. Ancak bunların yakında ortaya çıkması bekleniyor.

Özellikle oyunlar üzerinden birçok kişi bu tarz bir aracın gerçeğe dönüşmesini çok uzun zamandır istiyor. Gelecekte kişisel havacılık bu tarz araçlar ile gerçek olabilir.