reklamı kapat

POPÜLER

“Kızaklı telefon” nostaljisini döndüren Moto Mod

Bir dönemin pek bir havalı telefon modellerinden olan “kızaklı telefon” nostaljisi geri geliyor. Motorola yeni Moto Mod modelini müjdeledi.

Kızaklı telefon modellerinin popüler olduğu zamanlarda yatay ve dikey olmak üzere pek çok modelle karşılaştık. “Telefon kullanımına yeni bir soluk” getiren bu modeller, dokunmatik ekranla da destekleniyordu. Elbette, telefon ekranları büyüdükçe ve panel teknolojisi geliştikçe tuşlara olan ihtiyaç da yok oldu. Ancak bu nostaljiyi yeniden yaşamanız mümkün. Motorola, özellikle beyaz modeliyle bize Nokia N97’yi hayli hatırlatan, yeni Moto Mod klavyesini kullanıcıların beğenisine sundu. The Slider Keyboard Moto Mod kızaklı QWERTY klavyeyi mezarından kaldırıyor.

2018’de kızaklı telefon dönemi

Bu yeni Moto Mod, Motorola’nın düzenlediği tasarım yarışmasını kazanan üçüncü parti şirket Livermorium tarafından geliştirilmiş. Telefonu 60 derece açıyla kullanabileceğiniz bu özel modüler parça aynı zamanda karanlıkta da yazı yazabilmeniz için arka ışıklandırmaya sahip. Siyah ve beyaz modeller için iki renk seçeneği sunan modüler parça, akıllı telefon ekranının yetersiz kaldığı anlarda klavye ihtiyacı için geliştirilmiş. Kızaklı telefon nostaljisini yaşamak ise pek bütçe dostu olmayacak. Modüler cihazların en büyük sıkıntılarından biri her bir parçanın ayrı ayrı satılıyor olması. The Slider Keyboard için de durum farklı değil. Bu kış satışa sunulması beklenen ürünün yurt dışı fiyatı 99 dolar. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.