reklamı kapat

POPÜLER

moto zen

Sadece iki işlevi olan “akılsız” telefon konsepti

Özelliklerle dolup taşan akıllı telefon modelleri arasında kaybolan kullanıcılar için gücünü sadelikten alan bir konsept oluşturuluyor. Moto Zen telefonların sadece 2 ana özelliğini bir araya getiriyor.

Akıllı telefon modelleri günlük kullanımdan asistanlığa kadar artık hemen her işimizde yardımcı oluyor. Profesyonel fotoğraf makinelerini aratmayan kameraları cebimizde taşımayı sağlayan cihazlar, multimedya deneyimlerinde de büyük rol oynuyor. Özellikleriyle beraber fiyatları da her yeni modelle artan bu cihazların pek çok özelliği ise çoğu zaman kullanılmıyor. Eğer sizin için de telefon kamerası ve iletişim önemli olan iki özellikse aradığınız model tasarımcı Miguel Harry’nin ortaya çıkardığı Moto Zen olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sade tasarım

Moto Zen kızaklı bir tasarımla geliyor. İki yüzü de kullanılabilen telefonun bir yüzünde dokunmatik tuşlar diğerinde ise kamera için ekran yer alıyor. Oval tasarıma sahip olan telefonla yapabileceğiniz 2 şey var: Birini aramak ya da fotoğraf çekmek. Fotoğraf çekmek için kızaklı yapıyı kullanarak telefonu yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor. Böylede telefon tasarımının içine gizli kamera ortaya çıkıyor. Özelliklerin bu kadar minimumda tutulmasının sebebi olarak akıllı telefon bağımlılığı gösteriliyor. Kullanıcıların bu bağımlılıktan sıyrılarak kendilerine daha fazla zaman ayırması amaçlanmış. Tabii tasarımcı Harry’nin cihazı ne yazık ki sadece bir konsept. Ancak geçmişte de arama yapmak dışında işlevi olmayan telefon modelleri görmüştük… Tasarımcının diğer işlerine buradan ulaşabilirsiniz.