reklamı kapat

POPÜLER

King's Assembly

Klavye, fare ve joystick’i bir araya getiren sıra dışı tasarım [Video]

Bilgisayarların, hatta daktiloların varlığından bu yana kullandığımız klavyelerde form olarak pek bir değişiklik olmadı. Aynı şekilde farelerimiz de fonksiyon olarak iyileşti ama temel tasarımlarını korudu. Solid Art Labs‘ın King’s Assembly adlı ürünü ise artık sıradan aksesuarlar haline gelen bu ikiliyi bir araya getirerek oldukça sıra dışı bir klavye / fare tasarımıyla buluşturdu.

King's AssemblySağ ve sol ele özel olarak iki parça halinde geliştirilen cihazların her biri üzerinde 35 farklı klavye tuşu, küçük bir joystick ve optik lazer sensörü yer alıyor. Klavyedeki fonksiyon tuşuna basılı tutarak diğer tuşları kullandığınızda ise toplamda 139 farklı giriş yapma imkanınız oluyor. Ön tanımlı bir klavye haritasıyla gelen sistemi isterseniz kendinize özel olarak da programlayabiliyorsunuz. Her iki parçayı da ayrı klavye ve fareler olarak kullanabiliyorsunuz. Birbirine bağlamak içinse ufak bir kablo gerekiyor. Bu bağlama işlemi ardından, bilgisayar iki parçayı tek olarak görüyor ve ona göre tepki veriyor. Her parça üzerinde USB bağlantı noktaları da bulunuyor. Bu sayede her bir parçayı ayrı bir bilgisayara atayabiliyorsunuz.
King's Assembly
KickStarter üzerinden fon toplayan King’s Assembly’nin tek parçasına sahip olmak için 110, iki parçasına sahip olmak içinse 200 dolar katkı yapmak gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR