reklamı kapat

POPÜLER

Koenigsegg’den ortalığı karıştıracak dünya rekoru mesajı!

Resmi kaynaklardan yapılan paylaşımla, Bugatti’nin geçtiğimiz günlerde kırdığı rekorun tarihe gömüleceği sinyali verildi.

Geride bıraktığımız Frankfurt Otomobil Fuarı‘na damga vuran üreticilerden birisi de Bugatti oldu. Organizasyona bir dünya rekoruyla katılan marka, 0-400-0‘lık aralığı 1.500 beygirlik hiper otomobili Chiron ile gerçekleştirdiği sadece 42 saniyede tamamlamış ve bu sınıfta yer alan bir otomobilim hızlandığı kadar durma konusunda da ne kadar başarılı olabileceğini göstermişti. Bugatti tarafından gerçekleştirilen bu rekorun yankıları asfaltta tüten bir duman kadar tazeyken, sınıfta yer alan bir diğer üretici Koenigsegg‘ten gelen paylaşım ortalığın bir anda hareketlenmesine neden oldu. Bugatti’nin 42 saniyelik rekoruna göz diktiği görülen İsveç merkezli üretici bunun gerçekleştiğini duyurmaya çok yakın gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1.160 beygir güç ve 1.280 Nm tork gibi değerlere sahip olan Agera RS modeliyle gerçekleştirildiği görülen rekor paylaşımında “0-400-OMG” notunu düşen Koenigsegg, özetle büyük sürprize hazır olun mesajını veriyor. Geçtiğimiz dönemde One:1 ile, 0-300-0’lık aralığı 17,95 saniyede tamamlayarak rekora imza atan Koenigsegg’in, Agera RS’in ağırlık değerlerinde iyileşmeye gitmek adına One:1’de yer verdiği özel paketi kullandığı da düşünülüyor. 5.0 litrelik V8 ile 8.0 litrelik W16 gibi heyecan verici makinelerin savaşına sahne olacak olan bu paylaşımın altında çıkacak sonucu merakla bekliyoruz. Bu arada Bugatti Chiron’un 0’dan 400’e 32,6 saniyede çıktığını hatırlatmakta fayda var.