reklamı kapat

POPÜLER

Köpeklere özel oyun konsolu: Clever Pet [Video]

Köpeğinizi tüm gün evde bir başına bıraktığınızda, neler yaptığını, ne kadar sıkıldığını veya çeşitli ihtiyaçlarını giderememekle ilgili sıkıntılar yaşadığını hiç düşündünüz mü? Her bakımdan size muhtaç olan bu canlıların siz yokken kendini geliştirmesi ve oyun oynayarak vakit geçirmesi güzel olmaz mıydı? Clever Pet bu sorunları çözebileceğini iddia ediyor.

Kickstarter projesi olarak başlayan ve hala bağış toplayan donanım şirketi CleverPet, geliştirdikleri cihazla 100 bin dolarlık hedeflerini çoktan aşmış durumda. Çeşitli zorluk seviyelerine sahip olan Clever Pet oyun konsolu, önünde üç adet buton bulunan bir otomatik mama kabı aslında. Köpeğin bulmaca çözerek ödül almasını sağlayan bu kap, köpeğinize çeşitli komutlar da öğretiyor.

Başta belirli süre aralıklarla köpeğinize ödül maması veren bu cihaz, önce evcil hayvanınızın dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Bir süre sonra ikinci seviyeye geçen Clever Pet, köpeğinizden ödül için herhangi bir tuşa basmasını bekliyor. Üçüncü seviye olarak, belirtilen tuşa basması beklenen köpeğiniz, dördüncü seviyede çeşitli zor bulmacaları çözerek mamasını alabiliyor.

clever
Sesli komutlardan farklı renkte tuşlara kadar pek çok bulmaca barındıran cihazın köpeğinizin seviyesi için asla çok zor ya da çok kolay kalmayacağını iddia eden firma, bu şekilde köpeğinizin aşırı yemesini veya aç kalmasını da önlemeye çalışmış. Tabii yine de oburluk yapıp tüm gün cihazın başında yemek yemeleri muhtemel bir durum gibi görünüyor. Ancak Wi-Fi destekleyen bu cihaza uzaktan bağlanıp köpeğinizin gelişim aşamalarını takip edebiliyorsunuz.

Cihazın kediler için çalışıp çalışmayacağı sorusunun cevabı ise biraz “değişken”. Kediler daha bağımsız hareket ettiğinden cihazın yüzde yüz olumlu sonuç vermeyeceği aşikar. Köpeğinizin kendine ait bir oyun konsolu olması onun evdeki yalnızlığını ne kadar giderir bilemiyoruz fakat projenin beğenildiği kesin.

VİDEO

YORUMLAR