reklamı kapat

POPÜLER

Kullanıcısını takip eden su altı drone’u [Video]

Su altı dünyasına ilgi duyanların dalış sırasında fotoğraf veya video çekimi yapmasını kolaylaştırmayı hedefleyen iBubble, kimseye yük olmadan, kullanıcısını kendi kendine takip edebilen bir su altı drone’u. Indiegogo’da destek bekleyen projenin sonlanmasına henüz 20 günden fazla var ama Fransa merkezli ekip, aradıkları bağış miktarını şimdiden geçmiş.

14 kişilik küçük bir ekip tarafından geliştirilen ve projelendirilen iBubble, tüplü dalışlardan serbest dalgıçlara kadar tüm deniz tutkunlarının hizmetine hazır.

iBubble
Tamamen otomatik modda çalışabilen iBubble, geliştiricilerin patentli su altı konum belirleme teknolojisini kullanarak kolunda iBubble bilekliğini taşıyan dalgıcı takip ediyor. Kullanıcıyı belli bir mesafeden takip eden veya etrafında dönerek 360 derecelik kayıt alan su altı drone’u, profesyonel sonuçlar veriyor. Ani akıntı veya hareketlerden daha az etkilenmesi için görüntü sabitleme sistemi bulunan cihazda daha iyi görüntü kalitesi için iki adet 1000 lümenlik ampul bulunuyor. Kullanıcının bizzat çekim yapmak istediği anlarda ise tek yapması gereken bilekliğin düğmesine basıp kamerayı yanına çağırmak. iBubble, 1 saatlik pil ömrü vadediyor ve pili biteceği zaman otomatik olarak kullanıcının yanına gidiyor.

iBubble
iOS ve Android uygulamaları da bulunan drone’un kaydettiği görüntüleri akıllı telefon ekranından izlemek de mümkün. Kaşif paketi olarak satılan ekipmana ise kumanda da dahil. Suya kendisi dalmadan önce drone’u gönderen kullanıcı, 100 metre kablolu olan bu kumandanın ekranından canlı ön izleme yapabiliyor.

Piyasaya çıktığında 2.200 dolar fiyata sahip olacağı belirtilen iBubble’a erken davranarak 1.299 dolara sahip olmak mümkün. GoPro Hero 3 ve daha yeni modelleri destekleyen cihaz için bir de GoPro satın almanız gerektiğini unutmayın.

VİDEO:
https://youtu.be/v8hBZQ68ccE