reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Centenario Roadster
Lamborghini Centenario Roadster
Lamborghini Centenario Roadster
Lamborghini Centenario Roadster

Lamborghini Centenario Roadster çıktığı anda tükendi

22 Ağustos 2016

Geçtiğimiz mart ayında Lamborghini’nin kurucusu Ferruccio Lamborghini’nin 100’üncü yaşına ithaf eden Centenario’yu gün ışığına çıkaran Lamborghini, şimdi de bu modelin üstü açık versiyonunu tanıttı.

Dünya genelinde sadece 20 adet üretilen ve tanıtıldıktan kısa bir süre sonra tükenen Lamborghini Centenario Roadster, 770 beygir güç üreten 6,5 litre hacimli V12 motordan güç alıyor. Otomobilin performans değerlerine bakıldığında Aventador ve Aventador SV modellerini geride bıraktığını görüyoruz. Saatte 100 kilometre hıza 2,9 saniyede, 200 kilometre hıza ise 23,5 saniyede çıkabilen otomobilin maksimum hızı ise 350 km/s. Karbon fiber monokok şasinin kullanıldığı otomobilin kuru ağırlığı ise 1.570 kilogram.

Ön tarafında 20 inçlik arka tarafında ise 21 inçlik lastiklerin tercih edildiği Lamborghini Centenario Roadster, dev hava girişleri, ince tasarıma sahip stopları ve üçlü egzoz çıkışıyla dikkat çekiyor. Sürücülerin otomobillerinde daha güvenli iPhone deneyimi yaşayabilmelerine imkan sağlayan CarPlay teknolojisine de destek veren otomobilin fiyatı ise 2,3 milyon dolar. Yazının da başında belirttiğimiz gibi Lamborghini Centenario Roadster’ların tümünün satıldığını tekrardan belirtelim.

YORUMLAR