reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini’nin son şaheseri: Aventador LP700-4 Roadster

Herkesin hayallerini süsleyen Lamborghini Aventador, şimdi de Roadster modeli ile karşımızda. Süper spor otomobilde iki parçalı karbon fiber bir çatı kullanılıyor ve bu çatının ağırlığı yalnızca 6 kilogram. Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster’ı satın alan kişiler bu çatıyı birkaç saniye içinde elle çıkarabiliyor ve kullanımda olmadığı sürede ön bagaj bölümünde saklayabiliyor. Karbon fiberden üretilen bu tavan, Lamborghini’nin kendi dövülmüş kompozit teknolojisini kullanıyor.
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster
Lamborghini’nin sahip olduğu bu teknolojinin titanyumdan daha kuvvetli olduğu belirtiliyor. 6,5 litre hacimli V12 motora sahip olan bu spor otomobil 700 beygir güç üretiyor. Lamborghini Aventador’ın Roadster’in tavanı açıkken ise maksimum 350 km/s hıza ulaşıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlayabiliyor. Lamborghini Aventador Roadster’da buna ek olarak 7 vitesli otomatik şanzıman kullanılıyor.
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster
Lamborghini’nin bu son harikasında iki farklı yardımcı aerodinamik özellikler eklenmiş durumda. Üstü açılabilen spor otomobilinin elektrikli arka penceresi, tavan yerindeyken yolcuların duyabildiği motor gürültüsünü ve hava akışını kontrol ediyor. Önde 20 inç, arkada ise 21 inç hafif alaşım jantların kullanıldığı otomobilin yurt dışındaki satış fiyatı ise öyle pek her bütçeye hitap etmiyor ne yazık ki: Tam tamına 300 bin euro.
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster